Piotr Bułka

BODO_12 2013 _MACIEJ STOBIERSKI
fot. Maciej Stobierski (materiały Teatru Zagłębia)

Rocznik ’88. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracował z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Teatrem Korez, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Rampa z Warszawy oraz Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Zadebiutował na deskach Teatru Polskiego w 2011 roku w Bielsku-Białej rolą Sorkowa/Żołnierza w spektaklu „Mistrz & Małgorzata Story” w reżyserii Roberta Talarczyka.

Po dyplomie związał się z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, gdzie zagrał między innymi: Bodo w spektaklu „Eugeniusz Bodo – czy ktoś mnie woła?” w reż. Rafała Sisickiego, Księdza w „Koń, kobieta i kanarek” w reż. Remigiusza Brzyka (najlepsze przedstawienie Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski – plebiscyt TVP KULTURA), Doradcę Premiera 2 w „Karierze Romualda S.” w reż. Piotra Ratajczaka.

Można go również zobaczyć w spektaklu Teatru Śląskiego „Wujek.81. Czarna ballada” w reżyserii Roberta Talarczyka (rola Wujek Rafała) oraz „Wiwisexi” reż. Mirosława Neinerta w Teatrze Korez.

Zagrał również w kilku produkcjach filmowych, m.in. „Sztuce kochania” w reż. Marii Sadowskiej, „Miłości w mieście ogrodów” w reż. Ingmara Villqista i „Gwiazdach” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego.