Teatr PAPAHEMA

Teatr Miejski w Gliwicach_logo Papahema

Zespół założony przez absolwentów kierunku aktorskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.

PAPAHEMA regularnie współpracuje z Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie, Teatrem Polonia w Warszawie prowadzonym przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz Operą i Filharmonią Podlaską. Do swoich największych sukcesów twórcy mogą zaliczyć wygraną w konkursie Montownia Bis oraz zdobycie III nagrody w nurcie SzekspirOFF w ramach 20. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku za spektakl Macbett.
Marzą o możliwości realizacji swoich pomysłów łączących środki teatru formy z teatrem aktorskim, dobrą literaturę ze współczesną wrażliwością i poczucie humoru z refleksją na temat kondycji świata.

W skład zespołu wchodzą: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel.

 

Niezwykły lot pilota Pirxa jest ich siódmym spektaklem.

W repertuarze PAPAHEMY znaleźć można propozycje zarówno dla widzów dorosłych, jak i dla tych młodszych – obecnie są to:
Moral insanity. Tragedia ludzi głupich na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej Ich czworo. Tragedia ludzi głupich, Macbett Eugène Ionesco, Calineczka dla dorosłych na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena stworzona we współpracy z Teatrem Montownia, Alicja po drugiej stronie lustra na podstawie prozy Lewisa Carrolla w reżyserii Przemysława Jaszczaka i Poskromienie złośnicy Williama Szekspira.