Współpraca się opłaca – lekcja do spektaklu „Chłopiec z Gliwic” w Twojej klasie

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 do przeprowadzenia lekcji do spektaklu Chłopiec z Gliwic.

Zobaczycie w klasie spektakl teatralny online – niezwykle lubianą przez dzieci historię dzielnego Przemka i jego towarzyszki Jadwigi, którzy sprytem i współpracą uratowali Gliwice przed armią wroga. Na lekcji porozmawiacie o wartości współpracy i zmierzycie się na planszy gry pełnej pracowitych mrówek!

Rysunkowa armata wystrzela obłoki dymu. w stronę Przemka, bohatera spektaklu "Chłopiec z Gliwic". Za Przemkiem mury miasta, za którymi chowa się wystraszona Jadwiga.

Grę planszową, którą dzieci samodzielnie złożą z wycinanki przygotował dla nas Dariusz Panas, scenograf spektaklu Ireneusza Maciejewskiego „Chłopiec z Gliwic”.

Udział w projekcie jest bezpłatny.


Nauczycielu, aby skorzystać z projektu:

– zgłoś mailowo chęć udziału na adres sstaletowicz@teatr.gliwice.pl. W treści maila podaj nazwę i adres szkoły lub przedszkola, klasę oraz ilość dzieci w klasie.

– w mailu zwrotnym otrzymasz link do obejrzenia spektaklu teatralnego online na YouTube oraz pdf ze scenariuszem lekcji do przeprowadzenia. Ustalimy także sposób odbioru pakietu wycinanek dla Twojej klasy.

– po przeprowadzonej lekcji podziel się opinią i efektami pracy na zamkniętej grupie Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci. Umieszczamy tam także inne bezpłatne materiały do szkolnej edukacji teatralnej.

Ilość materiałów jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Dodatkowe informacje:

Sandra Staletowicz

tel. 503 868 642, e-mail: sstaletowicz@teatr.gliwice.pl