warsztaty dla szkół i przedszkoli

Drodzy Widzowie, czekając na Wasz powrót do Teatru przygotowaliśmy cykl teatralnych warsztatów online.

Zapraszamy Was do korzystania z naszej otwartej, bezpłatnej oferty warsztatowej, którą możecie wykorzystać w domu i zdalnej szkole.

Aktualnie dostępne warsztaty znajdziecie w naszym repertuarze w zakładce WARSZTATY – Zobacz repertuar warsztatów teatralnych online i spektakli teatralnych online.

Na zdjęciu warsztaty teatru cieni dla dzieci. Uczestnicy trzymają w rękach stworzone lalki cieniowe z wykałaczek i papierowych wycinanek. Lalki rzucają cień na ścianę.
Warsztaty teatru cieni

Warsztaty teatralne online – co to takiego?

Warsztaty to aktywne, twórcze spotkanie, podczas którego zdobywamy nową umiejętność. Nie w teorii, a w praktyce!  Twoim przewodnikiem jest jeden z aktorów naszego teatru, który dzieli się z Tobą pomysłami na stworzenie teatralnych lalek, sztuczek i dekoracji.

Co będzie potrzebne?

Nic skomplikowanego. Każdy film instruktażowy rozpoczyna się od listy materiałów – większość znajdziesz w swoim piórniku.

No nieee, kolejny filmik?

Filmik, ale za to jaki! Krótki, konkretny i inspirujący. Po obejrzeniu każdego z nich będziesz trzymać w swoich rękach zupełnie nową, teatralną zabawkę. Podejmij wyzwanie – stwórz je wszystkie i zaproś najbliższych na Twój własny spektakl. A jeśli tworzenie lalek da Ci przyjemność, może przygotujesz je także jako świąteczne podarki dla rodziców?

Jestem rodzicem – po co mojemu dziecku te warsztaty?

Warsztaty teatralne online to rozwój, wiedza i nowe umiejętności. Każdy z filmów przygotowany został tak, aby motywować do pracy manualnej i utrwalać nowe pojęcia. Ich zwięzła formuła pozwala Twojemu dziecku szybko zauważyć efekty własnych starań. A po zakończeniu pracy – zamykamy komputer i bez prądu bawimy się tym, co sami stworzyliśmy. Satysfakcja gwarantowana!

Wziąłem udział we wszystkich warsztatach i pękam z dumy. Co dalej?

Dobra robota! Koniecznie podziel się z nami swoją kolekcją teatralnych zabaw, przesyłając zdjęcie na Facebooku lub Instagramie Teatru Miejskiego w Gliwicach. A my już wkrótce postaramy się zaskoczyć Cię nowymi zadaniami 😊

 

Zapraszamy również do dołączenia do zamkniętej grupy na FB: Teatr Miejski dla dzieci, gdzie dzielimy się z Wami pomysłami, mamy okazję porozmawiać i wspólnie szukamy inspiracji do działań.

 

W naszym archiwum możecie zobaczyć jakie projekty prowadziliśmy z dziećmi i młodzieżą w poprzednich sezonach:

ARCHIWUM

 

▬▬ Szukasz więcej informacji? Chcesz zapytać o warsztaty online?

Kontakt:

Sandra Staletowicz

tel. 503 868 642

e-mail: sstaletowicz@teatr.gliwice.pl