terminy

Całe życie | Teatr Barakah

  • spektakl gościnny

CAŁE ŻYCIE
Spektakl gościnny Teatru Barakah z Krakowa

▬▬

Scenariusz: Joanna Oparek
Reżyseria: Sebastian Myłek
Muzyka: Bartosz Adam Głuszczak
Scenografia i kostiumy: Adrianna Gołębiewska
Video: Maciej Król, Rafał Korzeniewski

Obsada: Agnieszka Korzeniowska, Piotr Urbaniak, Magdalena Woleńska, Wojciech Pęksa

Czas trwania: 150 minut (jedna przerwa)
Dla widzów od lat 16

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na spektakl gościnny Teatru Barakah z Krakowa, który już 25 kwietnia (sobota) będą mieli Państwo okazję zobaczyć na naszej Małej Scenie.
„Całe życie” Joanny Oparek to krwisty dramat z dużą dozą komizmu, z prawdziwymi, współczesnymi postaciami odważnie wyrażającymi uczucia i przekonania. W kameralnym, gęstym spektaklu dochodzi do spotkania pary o skomplikowanych relacjach z przypadkowymi turystami. Turyści trafiają do willi w Toskanii, gdzie przyjmuje ich dojrzałe małżeństwo z Polski – publicystka zajmująca się tematyką feministyczną i autor niezbyt poczytnych kryminałów. Szybko okazuje się, że willa nie należy do nich – jedynie korzystają z domu swoich znajomych podczas wakacji.
Turyści to początkująca aktorka i student. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości alkoholu dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia… Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy…
Dramaturgia spektaklu przypomina klimatem tak znane hity sceniczne jak „Kto się boi Virginii Wollf” Edwarda Albee czy „Boga mordu” Yasminy Rezy.

Spektakl miał swoja premierę 28 listopada 2018
Recenzja spektaklu

www.teatrbarakah.com