„Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami.
Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.
Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KOBIECYCH MANIFESTACH W SPEKTAKLU
PRZECZYTAJ O GLIWICKICH TWÓRCACH SPEKTAKLU
Tekst: Joanna Oparek
Reżyseria: Joanna Oparek
Asystent reżysera: Maciej Piasny
Scenografia: Ignacy Czwartos
Opracowanie muzyczne: Marcin Oleś
Asystentka scenograficzna: Joanna Kaczor-Bal
Światło: Dariusz Biernat
Multimedia: Bartosz Dziuba, Grzegorz Grocholski
Obsada: Tomasz Borkowski*( Artur); Antonina Federowicz (Ewa); Aleksandra Maj (Agnes); Maciej Piasny (Rafał)
*gościnnie
Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii na jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.
Dodatkowe informacje:
Z uwagi na układ widowni informujemy, że widzowie spóźnieni na spektakl nie będą wpuszczani na widownię po rozpoczęciu spektaklu. Prosimy o punktualne przybycie
Czas trwania: ok. 120 min., w tym 1 przerwa
W spektaklu aktorzy palą papierosy.
Recenzje:
Bez znieczulenia, Jacek Wakar, Dziennik Teatralny Łódź PRZECZYTAJ RECENZJĘ
Bitwy na słowa, Marta Odziomek, Gazeta Wyborcza Katowice PRZECZYTAJ RECENZJĘ
Kąśliwe rozmówki, Paweł Kluszczyński, ijestemspelniony.pl PRZECZYTAJ RECENZJĘ
Lokalne wino wielce ok, Piotr Praszkiewicz, teatrdlawszystkich.eu PRZECZYTAJ RECENZJĘ