terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

CHERRY/SKOLIK Project + WOJCIECH KAROLAK

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019

Będzie to koncert w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej, wybitny polski perkusista i gość specjalny, bowiem na koncercie w Gliwicach wystąpi prawdziwa ikona jazzu, świętujący swoje 80 urodziny Wojciech Karolak. Podczas tego specjalnego koncertu zasiądzie za fortepianem, a więc będzie to powrót do tradycji i niezwykle rzadka gratka dla miłośników jazzu.

Ed Cherry – jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych. Występował w kwartecie Dizziego Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” zdobyła nagrodę Grammy. W latach 1997–1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove.

Wojciech Karolak – absolutna legenda i żywa historia polskiego jazzu. Współpracownik m.in. Krzysztofa Komedy, Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor, ale także saksofonista. W roku 2019 świętuje swoje 80 urodziny. I będzie to doskonała okazja by oddać mu hołd i złożyć życzenia także w Gliwicach, podczas cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Arek Skolik – to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów.

W koncercie udział wezmą także dwie wschodzące gwiazdy młodej europejskiej sceny jazzowej, czyli Maciej Kitajewski na kontrabasie i Paweł Palcowski na trąbce.

Więcej szczegółów na www.czwartek.sjc.pl

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019

Miejsce:
Scena Bajka – Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
Data: 14 listopada 2019, godz. 20.00


Ed Cherry – gitara
Arek Skolik – perkusja
Maciej Kitajewski – kontrabas, gitara basowa
Paweł Palcowski – trąbka, flugelhorn

Gość specjalny Wojciech Karolak -fortepian

Bilety: 45 zł przedsprzedaż / 55 zł w dniu koncertu (sprzedaż biletów rusza 15 września)

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.