terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Czary – mary

  • Teatralne warsztaty dla najmłodszych dzieci (6-24 miesiące) i ich opiekunów

▬▬

Prowadzenie: Bartosz Kurowski
Liczba miejsc ograniczona: 10 dzieci + 10 opiekunów
ze względu na formę i przebieg  warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem

Czas trwania: około 40 minut
Koszt warsztatu: 15 zł/os (opłata dotyczy dzieci i dorosłych)
Miejsce: Scena Mikro Teatru Miejskiego w Gliwicach (wejście od ulicy Opawskiej). Uczestnicy warsztatów mogą zaparkować auta na parkingu pracowniczym Teatru.

warsztaty czary_mary 

Teatr działa na wszystkie zmysły odbiorcy, również tego najmłodszego. Dlatego, po dobrym doświadczeniu serii warsztatów twórczych i sensorycznych Powitanie w teatrze, kierowanych do dzieci w wieku od 6 do  24 miesięcy oraz ich opiekunów, jej autor, Bartosz Kurowski, zaprasza na serię warsztatów Czary – mary.

Każdy warsztat będzie dotyczył jednego zmysłu: wzroku, słuchu, dotyku, węchu, smaku, ruchu. Doświadczenia zmysłowe to podstawa rozwoju dziecka w okresie rozwojowym od szóstego miesiąca do dwóch lat. Jednocześnie to  podstawa odbioru i poznawania otoczenia, a zatem zdobywania pierwszej wizji otoczenia.

Każdy warsztat rozpocznie krótkie, pięciominutowe przedstawienie teatralne na temat jednego zmysłu tworzone z zastosowaniem materiałów, które potem uczestnicy / uczestniczki warsztatu będą mogli sami / będą mogły same poznawać, odkrywać, eksplorować. Dzięki temu dzieci już na początku warsztatu skupią uwagę na temacie oraz oswoją się z dziwną, trochę ciemną, trochę tajemniczą przestrzenią teatralną.

Zarówno dzieci, jak i rodzice otrzymają podczas warsztatu specjalne zadania. Uprzejmie prosimy, żeby dzieci oraz opiekunowie przychodzili na warsztaty w wygodnym ubraniu, które może ulec drobnym zabrudzeniom i usterkom.

zdjęcia z warsztatów, które odbyły się 9.02.2020, fot. Jadwiga Janowska