terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Festiwal PalmJazz: Sisters in Jazz (PL/DE/SE)

  • PalmJazz - Sisters in Jazz | 14 października 2021 (czwartek) 19:00- CK Jazovia Gliwice

Ten niezwykle oryginalny projekt jazzowy miał swoją premierę podczas prestiżowego Ystad Sweeden Jazz Festival w sierpniu 2015 roku. Jego głównym założeniem jest połączenie wielu kultur, dla których wspólnym mianownikiem ma być muzyka improwizowana, wykonywana wyłącznie przez kobiety, wybitne instrumentalistki z różnych stron świata.

Camille Thurman – saksofon, wokal
Jest młodym muzykiem, ale ma już na swoim koncie imponującą listę osiągnięć. Doskonały –  aksamitny i melodyjny dźwięk jej saksofonu barytonowego przywodzi podobieństwo do brzmień takich sław, jak Gene Ammons czy Dexter Gordon. Może śpiewać w czterech oktawach. Jej śpiew łączy tradycję legend jazzowej wokalistyki ze świeżością i nowoczesnością współczesnego jazzu.
Camille dwukrotnie wygrała ASCAP Herb Alpert Young Jazz Composers (2012, 2013). Ma na koncie dwa, świetnie przyjęte przez krytykę, albumy: „Origins” i „Spilit Child”.

Naoko Sakata – fortepian
Urodzona w Japonii pianistka, w 2011 roku ukończyła naukę w Gothenburg Academy of Music Drama. Rok później wygrała w kategorii „solista” Young Nornic Jazz Comets. W 2011 roku Swedish Radio przyznało jej nagrodę Jazzkatt Newcomer of the Year. Ze swoim Naoko Sakata Trio wydała trzy płyty: „Kaleidoscope” (2011), „Flower Cloud” (2013) i „Dreaming tree” (2016).

Izabella Effenberg – wibrafon
Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu i Gdańsku w klasie instrumentów perkusyjnych. Po przyjeździe do Niemiec kontynuowała studia w Norymberdze uzyskując Jazz Mallets Master. Należy do niewielu kobiet na świecie grających na jazzowym wibrafonie oraz nietypowym instrumencie – Array Mbira. Od 2014 roku organizuje festiwal wibrafonowy Vibraphonissimo.
Wydała dwie płyty: „Cuentame” i „Iza”.

Federico Michisanti – kontrabas
Studiowała na Università della Musica i na St Louis College of Music w Rzymie. W 2012 roku skomponowała muzykę na swój pierwszy album – „Trioness”, nagrany w trio bez udziału perkusji – z Simone Maggio na fortepianie i Emanuele Melisurgo na saksofonach. Obecnie pracuje nad materiałem na nową płytę, która zostanie nagrana z udziałem kontrabasu, saksofonu tenorowego, klarnetu basowego, oboju i angielskiego rożka.

Dorota Piotrowska – perkusja
Wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Cenne doświadczenia zdobywała wszędzie, gdzie studiowała. Bądąc w Amsterdamie poznała i koncertowała ze słynną trębaczką Saskią Laroo, a także znalazła się pod kuratelą Nasheeta Waitsa, za namową którego rozpoczęła studia w Stanach Zjednoczonych na Long Island University w Nowym Jorku, a następnie w The New School for Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła licencjat w 2012 roku