terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Filharmonia 2019 – Ilona Cudek Trio

Szanowni Państwo, ze względu na sytuację losową, jesteśmy zmuszeni odwołać koncert Ilona Cudek Trio, który był planowany na najbliższy piątek, tj. 26.04, na godzinę 18.00 w Centrum Kultury Jazovia. Niestety Pani Ilona Cudek doznała złamania nogi, co uniemożliwia Jej dotarcie i zagranie koncertu w Gliwicach. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i pełni sił. Przesyłamy z Gliwic moc serdeczności.

Osoby, które nabyły bilet drogą internetową (za pośrednictwem strony Teatru Miejskiego lub sklepu internetowego Jazovia) otrzymają przelew zwrotny za ten koncert. W przypadku osób, które nabyły bilety w kasie Teatru Miejskiego, zwrot będzie można uzyskać w gotówce (1 zł) w najbliższy piątek, 26.04, od godziny 18.00 w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10). Postaramy się w przyszłości zorganizować koncert Ilona Cudek Trio raz jeszcze, o czym powiadomimy mailowo. Wtedy osoby, które zakupiły bilet na aktualnie odwołany koncert, będą miały pierwszeństwo przy zakupie biletów na kolejny koncert Ilona Cudek Trio. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu mailowego: jazovia@jazovia.pl.

—————–

 

Ilona Cudek-gliwiczanka, uczęszczała do państwowej szkoły muzycznej I i II stopnia w Gliwicach oraz liceum Muzycznego w Katowicach. Następnie wyjechała do Monachium, gdzie skończyła wyższe studia muzyczne z wyróżnieniem. Po otrzymaniu stypendium do klasy mistrzowskiej wyjechała na naukę do Paryża. W tym czasie grała już w Monachijskiej Filharmonii. Od 1990 roku jest koncertmistrzem drugich skrzypiec, obecnie pod batutą Valeriego Gergieva.

Ukończyła wiele kursów mistrzowskich, w tym między innymi u K. Pendereckiego, N. Gutman, M. Rostropowicza, Amadeus Quartet. Grała jako koncertmistrzyni z Herbertem Von Karajan, Leonardem Bernsteinem, Zubin Mehta, Sergiu Celibidache, Colin Davis.
Koncertuje na całym świecie, w trio fortepianowym z klasyką, muzyką cygańską, tango; w duecie z akordeonistą światowej klasy Enrique Ugarte oraz formacjach jazzowych. W 2016 roku wraz z argentyńskimi gitarzystami założyła „Munichtango ensemble”.

Jest honorowym mieszkańcem Landau an der Isar (miasto w Bawarii), profesorem na corocznym festiwalu muzycznym w Chorwacji, najchętniej koncertuje w swoim ojczystym kraju.

Bernhard Seidel, kontrabas
Studia ukończył w Monachium w Richard Strauss Konservatorium. Instrumentalista, producent, songwirter produkcji artystycznych, a także tancerz tanga, założyciel grupy „Tango Cambalanche”.
Naggrywa dla radia i telewizji. Od roku występuje Bernhard Seidel z Iloną Cudek, bandoneonistą EzekielLezama i pianistą Pablo Havenstein z Buenos Aires w „Munich tango Ensemble”, którą niemiecka, argentyńska i bawarska prasa określiła mianem najlepszej i najbardziej autentycznej grupy tanga w Niemczech.

Manfred Manhart, jazzpiano
Urodzony monachijczyk studiował w swoim ojczystym mieście kontrabas, fortepian i dyrygenturę m.in. u Maestro Sergiu Celibidache. Jest laureatem Richard Strauss-Preis w Monachium. Dyrygował m.in.” Orkiestrą Radiową Monachium, „Münchner Bachsolisten”, „Orchestra dellaRadio Italiana”, „Radio Lissabon”. Jest jednym z najlepszych pianistów jazzowych w Bawarii, koncertuje z wybitnymi jazzmanami światowej klasy. Jest autorem wielu kompozycji jazzowych, jedną z nich – pt. „Isar summer samba for Ilona” – skomponowaną dla skrzypaczki Ilony Cudek, usłyszą Państwo na koncercie w Jazovii.

Sprzedaż biletów online w Ticketmaster oraz w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach

***Miejsce: CK Jazovia, ul. Rynek 10, Gliwice

Organizatorzy:
Teatr Miejski w Gliwicach_LOGO HH- dobre wektor

 

 

 

Dystrybutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster, Partner Organizatorów:

Teatr Miejski w Gliwicach_logo ticketmaster