terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Gliwicka Orkiestra Kameralna – Mistrzowskie Interpretacje

18.11 ➖ W imieniu organizatorów – Fundacji Gliwickiej Orkiestry Kameralnej zapraszamy na coroczny koncert z cyklu Mistrzowskie interpretacje.

Celem tego cyklu koncertowego, realizowanego od 2005 roku, jest prezentacja wybitnych dzieł muzyki kameralnej i symfonicznej, z udziałem znakomitych solistów i dyrygentów z towarzyszeniem Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

W programie jak zawsze wyjątkowe dzieła:
W pierwszej części koncertu pod batutą Pawła Kotli zabrzmi Suita staropolska Andrzeja Panufnika oraz Koncert wiolonczelowy C-dur nr. 1 Józefa Haydna hob. VIIb oraz Koncert na skrzypce i wiolonczelę A. Vivaldiego B-dur RV 547\.
W drugiej części koncertu Gliwicka Orkiestra Kameralna wykona Symfonia nr 29, KV 201 A-dur (186a) Wolfganga Amadeusza Mozarta, jedna z najlepszych wczesnych symfonii kompozytora, uważana za drugą z ważniejszych w jego twórczości (po Symfonii g-moll).

Wystąpią
W koncercie z Gliwicką Orkiestrą Kameralną wystąpi znakomity solista, kameralista i lider wiolonczel Orkiestry Sinfonia Varsovia Marcel Markowski, jeden z najwybitniejszych i wyróżniających się wiolonczelistów młodego polskiego pokolenia, laureat wielu nagród i wyróżnień, oraz wykładowca Akademii Sinfonia Varsovia. Na prośbę organizatorów solista zagra również w składzie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, jako lider wiolonczel w drugiej części koncertu.

W koncercie na skrzypce i wiolonczelę Antonia Vivaldiego dołączy do niego w roli solisty koncertmistrz GOK oraz p.o. lider II skrzypiec orkiestry Sinfonia Varsovia Kamil Staniczek.

Gliwicka Orkiestra Kameralna wystąpi pod batutą znakomitego polskiego dyrygenta i organizatora wydarzeń muzycznych Pawła Kotli, m.in. dyrektora artystycznego jednego z największych polskich programów kulturalnych 2011 roku – I, CULTURE Orchestra, oficjalnej orkiestry Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej oraz pierwszego dyrygenta i kierownika artystycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej w sezonie 2016-2017.
Dyrygował wieloma renomowanymi orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. London Symphony Orchestra, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, City of Birmingham Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, NOSPR, Filharmonia w St. Petersburgu, Państwowa Filharmonia Białorusi, Narodowa Orkiestra Filharmonii Ukraińskiej.

Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.

(materiały organizatora)

Bilety: 45 i 35 zł (ulgowy)