terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Makbet – Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Na pierwszym planie mężczyzna. Za nim widoczne są teatralne maski. Na horyzoncie namalowane lecące ptaki.
fot. Bartek Warzecha

Spektakl gościnny Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
3 września 2020 | 19:00
Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach

Wiek widza: 15+
Czas trwania spektaklu: 70 minut

▬▬
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Teatr Miejski w Gliwicach zapraszają na spektakl „MAKBET” w reż. Adama Walnego. Przedstawienie jest rzadką okazją do zetknięcia się z sztuką teatru lalkowego i teatru animacji dla dorosłych widzów.

„Makbet” to jeden z najsłynniejszych dramatów Williama Szekspira mówiący o zbrodni i karze, determinacji ludzkiego losu, samotności i cierpieniu człowieka. Niezwykłej jego inscenizacji w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach podjął się Adam Walny. Za pomocą lalek-obiektów i lalek-symboli, dopełnianych grą aktorów w planie żywym oraz mistrzowsko wykonanych rekwizytów i scenografii przenosi nas do XI-wiecznej Szkocji, tworząc na scenie bogactwo kształtów, postaci, przedmiotów, barw i dźwięków. Wrażliwość i pomysły artysty utrzymują widza w napięciu przedstawiając historię Makbeta w niezwykle oryginalny sposób zostawiając jednocześnie sporo miejsca na własną interpretację. To spektakl, którego nie można nie zobaczyć.
Spektakl jest prezentowany w ramach prowadzonego przez Bibliotekę projektu „Lalka w teatrze życia”. Inspiracja projektu jest 130. rocznicą pierwszego pełnego wydania Lalki Bolesława Prusa.

Bilety: bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) od 10 sierpnia. Liczba miejsce ograniczona. Miejsca nie numerowane. Jedna osoba może odebrać 2 wejściówki.
👁‍🗨 W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia. Informacje dostępne również na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Na spektakl zapraszamy w ramach projektu „Lalka w teatrze życia”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.