terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Psie serce

„Psie serce”, piąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach, jest pierwszym dramatycznym spektaklem przygotowanym przez zespół aktorski. Udanym i godnym polecenia. (Nowiny Gliwickie)

[Szarikow Galilejczyka] Kapitalna, drażniąca rola. (teatralny.pl)

Adaptacja znakomitego opowiadania Michała Bułhakowa, w którym odnajdziemy charakterystyczne dla autora „Mistrza i Małgorzaty” poczucie humoru, oraz połączenie wątków fantastycznych z wnikliwym portretem psychologicznym.

Któż z nas nie marzył, choć przez chwilę o wiecznej młodości!

Profesor Preobrażeński (Łukasz Kucharzewski), światowej sławy naukowiec wykonuje operacje przywracające pacjentom młodość – Sukcesy ośmielają naukowca do przeprowadzenia ryzykownego eksperymentu, w wyniku którego pies Szarik staje się obywatelem Szarikowem, człowiekiem (Mariusz Galilejczyk).

Czy świat pełen pięknych, zadowolonych ludzi jest miejscem dobrym?

To miejsce, w którym nie wszyscy są szczęśliwi. O swoje prawo do szczęścia walczy Zina (Alina Czyżewska), gospodyni profesora. Poszukują go także burzyciele z grupy Szwondera (Aleksandra Maj).
Starcie idei rewolucyjnych z panującym w profesorskim domu spokojem przypada na czas, w którym Szarikow uczy się człowieczeństwa. Do kogo się przyłączy? Którą opcję wybierze?

RECENZJE

27/04/2017, Małgorzata Lichecka, EKSPERYMENT SIĘ NIE UDAŁ. SZARIKOW PRZEŻYŁ. PO PREMIERZE „PSIEGO SERCA” W TM W GLIWICACH, Nowiny Gliwickie

12/06/2017, Łukasz Drewniak, O cierpieniu, teatralny.pl

 

fot. Bożena Nitka