terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Psie serce

  • Michał Bułhakow
  • Spektakl dla widzów 16+ | czas trwania: 160min

Adaptacja znakomitego opowiadania Michała Bułhakowa, w którym odnajdziemy charakterystyczne dla autora „Mistrza i Małgorzaty” poczucie humoru, oraz połączenie wątków fantastycznych z wnikliwym portretem psychologicznym.


Któż z nas nie marzył, choć przez chwilę o wiecznej młodości! Profesor Preobrażeński (Łukasz Kucharzewski), światowej sławy naukowiec wykonuje operacje przywracające pacjentom młodość – Sukcesy ośmielają naukowca do przeprowadzenia ryzykownego eksperymentu, w wyniku którego pies Szarik staje się obywatelem Szarikowem, człowiekiem (Mariusz Galilejczyk).

Czy świat pełen pięknych, zadowolonych ludzi jest miejscem dobrym? To miejsce, w którym nie wszyscy są szczęśliwi. O swoje prawo do szczęścia walczy Zina (Alina Czyżewska), gospodyni profesora. Poszukują go także burzyciele z grupy Szwondera (Aleksandra Maj).Starcie idei rewolucyjnych z panującym w profesorskim domu spokojem przypada na czas, w którym Szarikow uczy się człowieczeństwa. Do kogo się przyłączy? Którą opcję wybierze?

Autor: Michał Bułhakow

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Rekowski

Tłumaczenie: Irena Lewandowska

Scenografia: Jan Kozikowski

Projekcje: Emilia Sadowska

Ruch sceniczny: Filip Szatarski

Obsada:

Karolina Olga Burek (Sekretarka/Wiaziemska);  Alina Czyżewska* (Zina); Aleksandra Maj (Szwonder); Mariusz Galilejczyk (Szarik/Szarikow), Łukasz Kabus* (Żarowkin); Łukasz Kucharzewski (prof. Preobrażeński); Michał Wolny (dr Bormental)

*gościnnie

Ze specjalnym udziałem Ewy Wyszomirskiej i Waldemara Kotasa. 

Informacje dodatkowe:

W jednej ze scen aktorzy palą papierosy.

RECENZJE

Małgorzata Lichecka, EKSPERYMENT SIĘ NIE UDAŁ. SZARIKOW PRZEŻYŁ. PO PREMIERZE „PSIEGO SERCA” W TM W GLIWICACH, Nowiny Gliwickie

Łukasz Drewniak, O cierpieniu, teatralny.pl


fot. Bożena Nitka