terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

O Józku, który grał bigbit

Przedstawienie w nowoczesnej formie opowiada o złotej erze muzyki rozrywkowej i początkach bigbitu w Polsce. Wibrująca od swingu i twista historia z lat 60. powstała w oparciu o wspomnienia muzyków z tamtego okresu i jest inspirowana postacią jednego z kierowników muzycznych legendarnej grupy Czerwono-Czarni.

Przenosimy się w szalone lata 60., kiedy na estradzie debiutowali dziś znani wszystkim: Karin Stanek, Kasia Sobczyk, a do Polski pierwszy raz przyjechali Rolling Stonesi. Nie obejdzie się więc bez bigbitowych evergreenów z repertuaru Czerwono-Czarnych, Niebiesko-Czarnych czy Filipinek.

Kameralna atmosfera, błyskotliwe dialogi, pomysłowe aranżacje muzyczne Łukasza Foresta Piechoty (muzyka, którą słyszymy w spektaklu nagrana jest w taki sposób, jak słyszy ją grający na instrumencie pianista), zaskakująca choreografia Katarzyny Kostrzewy (występuje w roli Miłości), oddająca charakter złotej epoki polskiego rock n’ rolla scenografia Anny Kaczkowskiej, pełen pasji zespół aktorów – to propozycja, która pokazuje, że stwierdzenie, iż muzyka łączy pokolenia nie jest wcale wytartym frazesem.

RECENZJE

18/04/2017, Daria Sobik, O Józku, który grał bigbit, Reflektor

14/04/2017, Małgorzata Lichecka, Krótka Historia o Mocnym Uderzeniu. Po premierze ,,O Józku, który grał bigbit”, Nowiny Gliwickie

12/04/2017, Marta Odziomek, Dźwięki, bigbit i nałogi. Recenzja „O Józku, który grał bigbit” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, Gazeta Wyborcza

06/04/2017, Zespół Szkół w Gierałtowicach, O Józku, który grał bigbit, zspgieraltowice.pl

fot. Patrycja Wróbel