terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Opowiem Ci bajkę… o odkrywaniu prawdziwego piękna (cykl)

Opowiem Ci bajkę… to cykl spotkań twórczych przygotowany z myślą o przedszkolakach i bliskim im dorosłych.

Dzieje się u nas …bo teatr to takie miejsce, w którym bajki opowiada się najfajniej!

Podczas czwartego spotkania opowiemy bajkę o odkrywaniu prawdziwego piękna

Bo przecież każdemu z nas czasem zdarza się swoje piękno gdzieś zagubić: w brzydkiej pogodzie, albo w sprzeczce z najlepszym kolegą. I tylko mama i tata zawsze wierzą, że jesteśmy wspaniali i wyjątkowi! Tak jak pewne kaczątko, które zupełnie nie pasowało do swoich krewniaków z podwórka. I choć potrafiło pływać dużo lepiej niż oni i miało wiele innych niewątpliwych zalet, chodziło wciąż ze spuszoną głową, zawstydzone, że nie jest tak piękne i przydatne, jak inne ptaki. Poszukajmy w sobie tego, co piękne i dobre. Odrzućmy powierzchowność, odkryjmy prawdziwe skarby i talenty. Pod szarymi piórkami każdego brzydkiego kaczątka drzemie przecież najpiękniejszy łabędź!

Spotkanie inspirowane „Brzydkim kaczątkiem” Hansa Christiana Andersena

Teatr Miejski w Gliwicach_opowiem ci bajkę_ 20 stycznia

Informacje o cyklu – Opowiem Ci bajkę

Pretekstem dla rodzinnych spotkań są najpiękniejsze klasyczne bajki dla dzieci oraz ich teatralne interpretacje. Wspólnie opowiemy ulubione historie i zastanowimy się, dlaczego reżyserzy znajdują wciąż nowe sposoby na ich przedstawienie. Obejrzymy fragmenty najbardziej interesujących inscenizacji. W twórczym działaniu zastanowimy się  nad ideami, które niosą, nad tym, co nas dziś w nich dotyka. Być może będziemy się nawet z nimi spierać i dyskutować! Sami zabawimy się w artystów i, zainspirowani klasycznymi tekstami, opowiemy nowe historie (czy to trudne zajęcie?) i wymyślimy własnych bohaterów. Zanurzymy się w bogactwie teatralnych języków, wyrazimy nasze pomysły w ruchu, dźwięku, formach plastycznych.

Cykl „Opowiem Ci bajkę…” ożywia tradycję rodzinnego opowiadania historii, czerpiąc z bogactwa teatralnych inscenizacji dziecięcej klasyki. To przestrzeń twórczego spotkania dzieci i bliskich im dorosłych. Łączy bodźce wizualne, dźwiękowe, ruchowe z inicjacją do teatru jako miejsca opowiadania, interpretowania historii.

Warsztaty prowadzi Marta Kurowska z Fundacji t: – http://tedwukropek.pl/

Teatr Miejski w Gliwicach_ opowiem ci bajkę_ 13 styczniaInformacje organizacyjne dla rodziców i opiekunów:
– zajęcia trwają do 60 minut
– zajęcia odbywają się na Scenie Mikro (wejście od ul. Opawskiej)
– bilety: 20 zł (dziecko), 20 zł (opiekun)
– ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widzów
– prosimy o zabranie wygodnych, niekrępujących ruchu ubraniach, które mogą ulec wybrudzeniu
– ze względu na formę i przebieg  warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem
– Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na fotografowanie i publikację wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych teatru, w tym na stronie teatru.