terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Opowiem Ci bajkę… o sile maleńkiego serduszka

Opowiem Ci bajkę… to cykl spotkań twórczych przygotowany z myślą o przedszkolakach i bliskim im dorosłych.

Dzieje się u nas …bo teatr to takie miejsce, w którym bajki opowiada się najfajniej!

Pretekstem dla rodzinnych spotkań są najpiękniejsze klasyczne bajki dla dzieci oraz ich teatralne interpretacje. Wspólnie opowiemy ulubione historie i zastanowimy się, dlaczego reżyserzy znajdują wciąż nowe sposoby na ich przedstawienie. Obejrzymy fragmenty najbardziej interesujących inscenizacji. W twórczym działaniu zastanowimy się  nad ideami, które niosą, nad tym, co nas dziś w nich dotyka. Być może będziemy się nawet z nimi spierać i dyskutować! Sami zabawimy się w artystów i, zainspirowani klasycznymi tekstami, opowiemy nowe historie (czy to trudne zajęcie?) i wymyślimy własnych bohaterów. Zanurzymy się w bogactwie teatralnych języków, wyrazimy nasze pomysły w ruchu, dźwięku, formach plastycznych.

Cykl „Opowiem Ci bajkę…” ożywia tradycję rodzinnego opowiadania historii, czerpiąc z bogactwa teatralnych inscenizacji dziecięcej klasyki. To przestrzeń twórczego spotkania dzieci i bliskich im dorosłych. Łączy bodźce wizualne, dźwiękowe, ruchowe z inicjacją do teatru jako miejsca opowiadania, interpretowania historii.

Podczas pierwszego spotkania

Opowiemy Ci bajkę… o sile maleńkiego serduszka

Dawno, dawno temu… Pamiętacie historię Kaia i Gerdy, dwojga przyjaciół? Królowa Śniegu zamieniła serce chłopca w bryłę lodu. Gerda przebyła długa i pełną niebezpieczeństw drogę, żeby go odnaleźć i przyprowadzić szczęśliwie do domu. A może to wcale nie było tak dawno? I może nie było żadnej Królowej Śniegu i diabelskiego lustra? Może wszystkie zaklęcia oraz dobre i złe emocje mieszkały w serduszkach dwojga przyjaciół? Stwórzmy własną rzekę, ogród starej kobiety, dom księżniczki, chatkę rozbójniczki i pałac królowej! Zaczarujmy je, wypełnijmy kwiatami lub lodem. I nie zapomnijmy o baśni pana Andersena, który pisał, że dobre i czyste dziecięce serduszko może pokonać każde zło.

Spotkanie inspirowane „Królową Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

Warsztaty prowadzi Marta Kurowska z Fundacji t: – http://tedwukropek.pl/

Informacje dla rodziców i opiekunów:
– zajęcia trwają do 60 minut
– zajęcia odbywają się na Scenie Mikro (wejście od ul. Opawskiej)
– bilety: 20 zł (dziecko), 20 zł (opiekun)
– ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widzów
– prosimy o zabranie wygodnych, niekrępujących ruchu ubraniach, które mogą ulec wybrudzeniu
– ze względu na formę i przebieg  warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem
– Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na fotografowanie i publikację wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych teatru, w tym na stronie teatru.