terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Opowiem Ci bajkę… o tym, że czasami bardzo czegoś pragniemy

Opowiem Ci bajkę… to cykl spotkań twórczych przygotowany z myślą o przedszkolakach i bliskim im dorosłych.

Dzieje się u nas …bo teatr to takie miejsce, w którym bajki opowiada się najfajniej!

Podczas trzeciego spotkania opowiemy bajkę o tym, że czasami bardzo czegoś pragniemy

Tak najbardziej na świecie. Jak Mała Syrenka, która nie chciała już dłużej mieszkać w oceanicznym pałacu swoich sióstr, lecz zapragnęła stać się cząstką świata ludzi. Odważna księżniczka odznaczyła się ogromną siłą i determinacją, by z morskich głębin wypłynąć na powierzchnię. I my wyruszymy wspólnie w długą podróż do krainy naszych marzeń. Sprawdzimy, czy potrafimy się w niej poruszać i czy znamy język, w którym się tam mówi. Obejrzymy się na krótką chwilę za siebie. I zastanowimy, czy każde nasze marzenie może się spełnić.

Spotkanie inspirowane „Małą Syrenką” Hansa Christiana Andersena

Tak bawiliśmy się opowiadając bajki 13 stycznia:

Informacje o cyklu – Opowiem Ci bajkę

Pretekstem dla rodzinnych spotkań są najpiękniejsze klasyczne bajki dla dzieci oraz ich teatralne interpretacje. Wspólnie opowiemy ulubione historie i zastanowimy się, dlaczego reżyserzy znajdują wciąż nowe sposoby na ich przedstawienie. Obejrzymy fragmenty najbardziej interesujących inscenizacji. W twórczym działaniu zastanowimy się  nad ideami, które niosą, nad tym, co nas dziś w nich dotyka. Być może będziemy się nawet z nimi spierać i dyskutować! Sami zabawimy się w artystów i, zainspirowani klasycznymi tekstami, opowiemy nowe historie (czy to trudne zajęcie?) i wymyślimy własnych bohaterów. Zanurzymy się w bogactwie teatralnych języków, wyrazimy nasze pomysły w ruchu, dźwięku, formach plastycznych.

Cykl „Opowiem Ci bajkę…” ożywia tradycję rodzinnego opowiadania historii, czerpiąc z bogactwa teatralnych inscenizacji dziecięcej klasyki. To przestrzeń twórczego spotkania dzieci i bliskich im dorosłych. Łączy bodźce wizualne, dźwiękowe, ruchowe z inicjacją do teatru jako miejsca opowiadania, interpretowania historii.

Warsztaty prowadzi Marta Kurowska z Fundacji t: – http://tedwukropek.pl/

Opowiadanie bajek 20 stycznia:

Informacje organizacyjne dla rodziców i opiekunów:
– zajęcia trwają do 60 minut
– zajęcia odbywają się na Scenie Mikro (wejście od ul. Opawskiej)
– bilety: 20 zł (dziecko), 20 zł (opiekun)
– ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widzów
– prosimy o zabranie wygodnych, niekrępujących ruchu ubraniach, które mogą ulec wybrudzeniu
– ze względu na formę i przebieg  warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem
– Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na fotografowanie i publikację wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych teatru, w tym na stronie teatru.