terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Piotr Schmidt Quartet – Tribute To Tomasz Stańko

7.12 ➖ Płyta „Tribute to Tomasz Stańko” zespołu „Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet” ukaże się 7 grudnia 2018 nakładem wydawnictwa SJRecords.

Polska koncertowa premiera płyty zaplanowana została w Gliwicach,  na Scenie Bajka Kina Amok na … 7 grudnia 2018

Piotr Schmidt to obecnie jedna z najciekawszych i najbardziej znanych postaci polskiego jazzu. Jest jednym z tych trębaczy, którzy mocno inspirowali się twórczością Tomasza Stańki:  Bardzo przeżyłem jego śmierć. Pomimo tego, że znaliśmy się przelotnie, ostatnie około 20 lat jego twórczości ogromnie mnie zainspirowało. Jego brzmienie, koncepcja grania zespołowego, frazowanie, jego opowieści i historie wyrażane w taki sposób, że człowiek drży, płacze… Wzbierają w tobie tak silne, dogłębnie przeżywane emocje… Nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Stańko nasycał mnie swoją muzyką przez kilka ostatnich lat.

Teatr Miejski w Gliwicach_ Tribute to TStanko1

 

Uwaga: w cenę biletów w II lub IV rzędzie wliczona jest niespodzianka w postaci płyty „Tribute to Tomasz Stańko”. Odbiór płyt, w dniu premiery, czyli w dniu koncertu w holu Kina  Amok, na podstawie ważnego biletu. Cena biletów dla II i IV rzędu to  60 zł (w tym 40 zł miejsce + 20 zł płyta).

 

Kwartet Piotra Schmidta wystąpi w składzie: 
Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice