terminy

Tchnienie

Współczesna historia miłosna. Para młodych ludzi mierzy się z podjęciem ważnej decyzji. Czy chcą, powinni, dadzą radę… mieć dziecko? Rozważania bohaterów mają charakter osobisty, lecz odnoszą się także do pełnej niepokojów, otaczającej nas rzeczywistości. Temat dziecka jest punktem wyjścia do zgłębienia tej relacji.

To historia o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres, lecz przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. To podszyta niepokojem o kierunek, w którym zmierza świat, współczesna komedia romantyczna. Bohaterowie szukają sensu. Czy miłość zdoła ich ocalić?

Charakterystyczna, nieprzyzwoita historia miłosna Duncana Macmillana jest brutalnie szczera, zabawna, ostra i aktualna. Jest odważnie napisana i zdumiewająco skonstruowana. Daje głos pokoleniu, dla którego niepewność jest sposobem na życie. („The Guardian”)

Na scenie mocny aktorski duet – Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski. Spektakl reżyseruje Rafał Szumski. Za rozwiązania scenograficzne odpowiedzialna jest Aleksandra Grabowska. Ważnym elementem tej realizacji, rozwijającym akcję komentarzem – dopowiedzeniem, będzie grana na żywo muzyka, autorstwa Daniela Malchara.

Dramat Duncana Macmillana „Lungs” („Płuca”) otrzymał w 2013 roku nagrodę The Off West End Theatre Awards w kategorii „Najlepsza Nowa Sztuka”.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje agencja ADIT w porozumieniu z Casarotto Ramsay & Associates Ltd.

Teatr Miejski w Gliwicach_logo ADIT