terminy

Teatr od kuchni – cykl dla seniorów

Dlaczego należy przydepnąć scenariusz, który właśnie spadł na ziemię? Co skrywa orkiestron? Czy można do teatru przynieść pawie pióro? Kogo najczęściej wzywa inspicjent?  Te i inne teatralne sekrety odsłonimy przed seniorami w Teatrze Miejskim w Gliwicach w ramach cyklu Teatr od kuchni. Nieśpiesznie, w doborowym towarzystwie i jeszcze lepszym humorze odkryjemy tajemnice Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Na deser – wspólna kawa i pyszne ciasto w teatralnym bistro.

(zbiórka we foyer Teatru)

🕚 10 lutego 2020 (poniedziałek), 11:00, 12:30 temat spotkania: charakteryzacja

🕚 20 stycznia 2020 (poniedziałek), 11:00
Projektowanie współczesnych kostiumów – Spotkanie ze scenografką Agnieszką Aleksiejczuk, tworzącą właśnie w Teatrze Miejskim w Gliwicach plastykę do spektaklu „Nina i Paul”.

Agnieszka od lat projektuje i tworzy kostiumy teatralne do przedstawień teatralnych, jak również kształci młodych adeptów tego fachu na uczelniach w kraju i za granicą (m.in. w Palestynie).

Podczas spotkania nasz gość opowie o trendach jakie panują w projektowaniu współczesnych kostiumów. Warto zaznaczyć, że słowo kostium wyklucza tu termin „ubiór”. Kostium nie ma nic wspólnego z modą użytkową jaką znamy. Jest rozumiany jako wyraz artystyczny, który współgra z ciałem człowieka i dopiero wraz z nim tworzy pełne dzieło. Podane zostaną przykłady projektowania przez młodych twórców kostiumu kreacyjnego wraz z inspiracjami jakie im towarzyszyły w procesie projektowym. Następnie na podstawie przykładów ze świata mody sami spróbujemy rozszyfrować idee, jakie towarzyszyły twórcom podczas tworzenia kostiumów.

Ważne informacje organizacyjne

Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy osobiście lub telefonicznie zarezerwować bilet w kasie Teatru Miejskiego (tel. 32 232 13 39).
Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kasach Teatru Miejskiego (ul. Nowy Świat 55-57 i ul. Dolnych Wałów 3).
W cenie biletu udział w zwiedzaniu, kawa/herbata i ciasto.