terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Teatralny Plac Zabaw – „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”

  • Teatralny Plac Zabaw - "O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał"

„Latem na teatralnym dziedzińcu otwieramy dla najmłodszych plenerową scenę, na której będzie można radośnie spędzić wakacyjny czas. Mamy nadzieję, że dzieci pozostające latem w Gliwicach z ochotą przyjmą nasze zaproszenie i do wspólnej zabawy, i do obejrzenia fantastycznych spektakli. Wstęp za darmo!” – zaprasza widzów Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru.

Zapraszamy Młodych Widzów na spektakl gościnny Teatru Falkoshow „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”.

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi. Inscenizacja Teatru Falkoshow inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce?; a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce. Zaś widzowie nie tylko świetnie bawią się uczestnicząc w perypetiach bohaterów, ale i dowiadują się co nieco o rzemiośle teatralnym.

Bezpłatne wejściówki  na spektakl i animowane zabawy na Teatralnym Placu Zabaw będzie można zamówić od 28 czerwca,  telefonicznie lub mailowo :  723 740 003,  bow@teatr.gliwice.pl

SPRAWDŹ CAŁY PROGRAM TEATRALNEGO PLACU ZABAW