terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Three Horns And A Bass, New Royal Flaminga Band

Three Horns And A Bass

Ten wyjątkowy zespół to jedna z wielu inicjatyw muzycznych duńskiego kompozytora Paula Van Kemenade. „Three Horns And A Bass” to niekonwencjonalna kombinacja służąca do obcowania z muzyką w inny sposób, do innego podejścia niż komponowanie tylko dla zespołów z tradycyjną sekcją rytmiczną. Paul odkrywa w ten sposób nowe rozwiązania, rozwijając nowe możliwości. Three Horns And A Bass (THAAB) to nieczęsto spotykana konstelacja, która idzie we wszystkich kierunkach z puzonistą Loukiem Boudesteijnem, pianistą Angelo Verploegenem, basistą Wiro Mahieu i na froncie z Paulem van Kemenade – liderem formacji, saksofonistą altowym. Muzycy wyczuwają się nawzajem bezbłędnie.

Niektóre utwory grupy można usłyszeć w różnych innych konstelacjach na wydanym krążku „Close Enough” ze świetną recenzją w amerykańskim prestiżowym magazynie jazzowym Down Beat.
Wirtuozeria, która nie zna granic. To trzeba zobaczyć, dogłębnie posłuchać.

New Royal Flaminga Band

Ten wspaniały zespół powstał w 2016 roku. Muzycy koncertowali w Europie, a ich koncerty były znakomicie przyjmowane przez publiczność w wielu miastach, w tym w Brukseli, San Lorenzo i Madrycie. Efektem bliskości między muzykami, którzy dzielą tę samą kreatywną umiejętność, były następne trasy koncertowe.

Kompozycje autorstwa Martina Fondse częściowo inspirowane są dziełami kompozytorów współczesnych Jheronimusa Boscha. Wybitnymi przykładami są Jacob Obrecht i Johannes van Ockeghem. Akustyczne podejście tych kompozycji do tak cenionych muzyków jest bardzo wyrafinowane i stanowi czystą muzykę kameralną z dużą ilością miejsca na improwizację.

Zespół wystąpi w składzie:
Mete Erker – saksofon tenorowy
Martin Fondse – fortepian, kompozycje
Eric van der Westen – kontrabas
Jan Wirken – perkusja

Sprzedaż biletów online w Ticketmaster: kup bilet
oraz w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach

***Miejsce: CK Jazovia, ul. Rynek 10, Gliwice

Organizatorzy:

 

Dystrybutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster, Partner Organizatorów:

Teatr Miejski w Gliwicach_logo ticketmaster