terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Wiedeński Koncert Karnawałowy Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA

03.03 – Zgodnie z tradycją zapraszamy na coroczny „Wiedeński koncert karnawałowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA.

Zespół, tym razem w większym dziesięcioosobowym składzie, bez dyrygenta, pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, wykona nowy program artystyczny.

Usłyszymy wielkie przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

W programie znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Franz Schubert, Sebastian Yradier, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras, Matos Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice a jego organizatorem jest Agencja Artystyczna WENA.

Bilety 40-35 zł