terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Wiosna z Fryderykiem – Arystokraci świata dźwięków

Wystąpi Krzysztof Książek i kwintet smyczkowy w składzie: Agnieszka Urbańczyk (skrzypce), Marek Krótki (skrzypce), Sonia Mitros (altowka), Anna Matera (wiolonczela), Grzegorz Skórka (kontrabas)

PROGRAM KONCERTU:

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Sonata fortepianowa B-dur, KV 333
1/ Allegro
2/ Andante cantabile
3/ Allegretto

FRYDERYK CHOPIN ( 1810-1849)
II Koncert fortepianowy f-moll op.21
1/ Maestoso
2/ Larghetto
3/ Allegro vivace

ARTYŚCI:

Krzysztof Książek – absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Jest laureatem m.in. Konkursu im. Fryderyka Chopina we Lwowie (2010), Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Los Angeles (2013), Międzynarodowego Konkursu im I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2013),Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w Warszawie ( 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu (I nagroda w r. 2017). Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w Warszawie oraz laureat I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Koncertował w Europie, USA, RPA, Chinach, Japonii.
W swoim dorobku ma 3 płyty, m.in. z nagraniami na kopii warszawskiego instrumentu historycznego Buchholtza z ok. 1825 r.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana. Występuje często w duecie fortepianowym ze swoją żoną Agnieszką Zahaczewską-Książek.
Jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Kwintet smyczkowy w składzie: Agnieszka Urbańczyk (skrzypce), Marek Krótki (skrzypce), Sonia Mitros (altowka), Anna Matera (wiolonczela), Grzegorz Skórka (kontrabas) – tworzą absolwenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Katowicach i w Krakowie.
Członkowie kwintetu są muzykami orkiestrowymi. Brali udział w wielu projektach kameralnych i symfonicznych. Jako muzycy orkiestrowi współpracują ze znanymi zespołami krajowymi i zagranicznymi, jak Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Śląska, Junge Europa Philharmonie.
Poza aktywną działalnością koncertową, pracują z uczniami śląskich szkół muzycznych, prowadząc klasy w swoich specjalnościach instrumentalnych.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty wyłącznie w kasie Palmiarni od 26 lutego br.
Kasa czynna wt-pt. od 9.00 – 18.00
sobota i niedziela od 10.00 -18.00
w poniedziałek kasa nieczynna
Tel. kasa palmiarni: 32/ 231-32-39

ORGANIZATORZY

WSPÓŁPRACA

PARTNERZY

www.chopin.nifc.pl

PATRONAT MEDIALNY

tEATR Miejski w Gliwicach_logo_radio chopin

 
REALIZACJA

Teatr Miejski w Gliwicach_logo_proarte (002)