terminy

Dobry wieczór z Fryderykiem – koncert

  • Koncert | 30 maja 2021 (niedziela) 20:00 - Palmiarnia w Gliwicach

Zapraszamy Państwa do Palmiarni Gliwickiej na wieczór z utworami mistrza w wykonaniu wybitnego pianisty, Tymoteusza Biesa z towarzyszeniem Kwintetu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

PROGRAM KONCERTU:

FRYDERYK CHOPIN

4 Mazurki op. 24:
g-moll, C-dur, As-dur, b-moll
II Ballada F-dur op. 38

Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Maestoso
Larghetto
Allegro vivace

BILETY W CENIE 40zł / miejsca nienumerowane

SPRZEDAŻ BILETÓW: www.teatr.gliwice.pl / Kasa Kina Amok (Dolnych Wałów 3)
oraz na godzinę przed koncertem w siedzibie Palmiarni.

REZERWACJE MAILOWE LUB TELEFONICZNE –  BIURO OBSŁUGI WIDZÓW: BOW@TEATR.GLIWICE.PL. / TEL. 32 230 49 68.

 

SYLWETKI WYKONAWCÓW:


fot. Barczyk

TYMOTEUSZ BIES

Absolwent Akademii Muzycznej  im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.

Laureat wielu prestiżowych konkursów pianistycznych i kameralnych, m.in.Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego  „Friuli Venezia Giulia” czy Międzynarodowego  Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego.

Występował w kraju i zagranicą m. in. w Sali NOSPR w Katowicach, Filharmonii  Narodowej, Żelazowej Woli, w Austrii, Francji, na Litwie, w Niemczech, Rosji, we Włoszech, na festiwalach w Dusznikach Zdroju, ”Chopin i Jego Europa”, na festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Kevina Kennera, prof. Dang Thai -Sona.

Jest laureatem stypendium Młodej Polski (2019), stypendium Krystiana  Zimermana (2016), stypendium Ministra Kultury (2015, 2019).   W 2019 roku, jako najlepszy absolwent katowickiej Alma Mater, został uhonorowany tytułem Primus Inter Pares.

W 2018 roku ukazał się fonograficzny debiut zawierający utwory W. A. Mozarta i F. Chopina. Obecnie nagrywa album zawierający utwory K .Szymanowskiego i  W. Lutosławskiego. Towarzyszy mu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

KWINTET  GLIWICKIEJ  ORKIESTRY  KAMERALNEJ  tworzą  soliści  i  kameraliści  stale  współpracujący z orkiestrą, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Są stałymi członkami  polskich  orkiestr  symfonicznych,  jak  Sinfonia  Varsovia,  Narodowa  Orkiestra  Polskiego  Radia w Katowicach, Filharmonia Śląska. Współpracują z wieloma zespołami kameralnymi w kraju i za granicą.

Wystąpi zespół w składzie:

Kamil Staniczek –   skrzypce
Waldemar Staniczek –   skrzypce
Aleksandra Demowska Madejska  –  altówka
Wojciech Skóra –   wiolonczela
Łukasz Bebłot –  kontrabas