terminy

Wiosna z Fryderykiem: Wielka rocznica wielkiego kompozytora

  • Koncert | 25 kwietnia 2021 (niedziela) 19.30 - Palmiarnia w Gliwicach

W ramach jedenastej edycji gliwickiego festiwalu “Wiosna z Fryderykiem” zapraszamy do Palmiarni na koncert francuskiego  pianisty o polsko – indyjskich korzeniach, Theo Ranganathana, z towarzyszeniem Poznańskiego Kwintetu Smyczkowego. W programie usłyszymy utwory Chopina i Beethovena.

PROGRAM KONCERTU:

FRYDERYK CHOPIN

Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Nokturn E-dur op. 62 nr 2
III Ballada As-dur op. 47

LUDWIG VAN BEETHOVEN

IV Koncert fortepianowy
G-dur op. 58
Allegro moderate
Andante con moto
Rondo: Vivace

SPRZEDAŻ BILETÓW NA WSZYSTKIE KONCERTY ZOSTAŁA WSTRZYMANA. MOŻLIWE SĄ TYLKO REZERWACJE MAILOWE LUB TELEFONICZNE POPRZEZ BIURO OBSŁUGI WIDZÓW: BOW@TEATR.GLIWICE.PL. / TEL. 32 230 49 68.

 

 

SYLWETKI WYKONAWCÓW:

Czarno białe zdjęcie pianisty Theo Ranganthana. Siedzi na krześle. Artysta wystąpi w Palmiarni w Gliwicach w ramach Wiosny z Fryderykiem organizowanej przez Teatr Miejski w Gliwicach
fot. materiały artysty

THÉO  RANGANATHAN

Pianista  francuski  o  korzeniach polsko-indyjskich. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Conservatorium w Tours (Francja). W 2009 roku otrzymał I nagrodę na Konkursie Steinway & Sons w Paryżu. Dwa lata później ukończył studia muzyczne w Tours z I nagrodą i Prix du Merite. Z kolei kształcił się w CESMD (Centrum Wyższych Studiów Muzycznych i Tańca) w Poitiers. Jego konsultantami artystycznymi byli m.in. Marie-Paule Siruguet, Hervé N’Kaoua, Jean-François Heisser, Monique Deschaussées, Teresa Czekaj, Tim Ovens, Philippe Giusano i Denis Zhdanov.

Następnie został przyjęty do Akademii Muzycznej w Poznaniu i uzyskał tytuł magistra z najwyższym wyróżnieniem w klasach ad. Piotra Żukowskiego  i  prof.  Alicji  Kledzik.  Na  Międzynarodowym Konkursie „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” otrzymał Honorowe Wyróżnienie, Nagrodę Specjalną dla Osobowości Muzycznej oraz zaproszenie na Estradę Młodych 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, gdzie otrzymał tytuł Laureata EM. W roku 2018 rozpoczął studia doktoranckie w poznańskiej Akademii Muzycznej pod kier. prof. Alicji Kledzik. Théo jest także członkiem Ranganathan Trio, w którym gra z braćmi Ajay – skrzypkiem i Ravi – wiolonczelistą.

POZNAŃSKI KWINTET SMYCZKOWY

Zespół  tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz zagranicznych uczelni muzycznych, m.in. Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej i Universitat der Kunste w Berlinie. Muzycy są pedagogami Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz solistami i liderami Filharmonii Poznańskiej. Są laureatami licznych prestiżowych konkursów. Koncertują jako soliści i kameraliści na terenie całej Europy.

Wystąpi zespół w składzie:

Joanna Kreft –   skrzypce
Mateusz Makuch –  skrzypce
Ewa Guzowska –   altówka
Tomasz Lisiecki –  wiolonczela
Szymon Guzowski –  kontrabas