terminy

Wiosna z Fryderykiem: Sławni romantycy fortepianu

  • NOWY TERMIN KONCERTU: 16 maja 2021 (niedziela) 19.30 - Palmiarnia w Gliwicach

W ramach jedenastej odsłony gliwickiego festiwalu “Wiosna z Fryderykiem” zapraszamy do Palmiarni na koncert międzynarodowej sławy pianisty, Wojciecha Waleczka, z towarzyszeniem zespołu Aukos Acoustic Quartet. W programie utwory Chopina, Liszta i Schumana.

PROGRAM KONCERTU:

FRYDERYK CHOPIN / FERENC LISZT

Pieśń Wiosna z op. 74 (oprac. na fortepian F. Liszt)
Wariacje B-dur na temat ronda
“Jevends des scapulaires” op. 12
Andante spianato
I Wielki Polonez Es-dur op. 22

ROBERT SCHUMANN

Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44
Allegro brillante
In modo d’una marcia. Un poco largamente
Scherzo: Molto vivace
Finale: Allegro ma non troppo

SPRZEDAŻ BILETÓW NA WSZYSTKIE KONCERTY ZOSTAŁA WSTRZYMANA. MOŻLIWE SĄ TYLKO REZERWACJE MAILOWE LUB TELEFONICZNE POPRZEZ BIURO OBSŁUGI WIDZÓW: BOW@TEATR.GLIWICE.PL. / TEL. 32 230 49 68.

 

 

SYLWETKI WYKONAWCÓW:

Na zdjęciu, przy fortepianie Wojciech Waleczek. Artysta wystąpi w Palmiarni w Gliwicach w ramach Wiosny z Fryderykiem organizowanej przez Teatr Miejski w Gliwicach. Autorem zdjęcia jest Wojciech Wandzel
fot. Wojciech Wandzel (materiał nadesłany)

WOJCIECH WALECZEK

Gliwiczanin, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Dr hab. sztuk muzycznych, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. To artysta znany z bezkompromisowego podejścia do sztuki wykonawczej. Ur. w 1980 roku, od ponad 20 lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową. Wystąpił w 27 krajach Europy, a także w Kazachstanie, Jordanii, Palestynie, Algierii, Iranie, Iraku, Tunezji, Katarze, Japonii, Brazylii, Argentynie Urugwaju, Surinamie, Gujanie, Kanadzie oraz w USA. Nagrał 3 płyty CD z utworami F. Liszta.

Jest laureatem czołowych nagród na międzynarodowych konkursach: III nagrody oraz nagrody im. Artura Rubinsteina na II Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (1996), III nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta „Premio Mario Zanfi” w Parmie (2000), III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Seilera w Palermo (2005), III nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu (2005). Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, także Krzyżem Zasługi RP.

AUKSO ACOUSTIC QUARTET

– tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członkowie Aukso – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, aktywnie koncertują na festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Warszawskiej Jesieni, Wratislavii Cantans, Edinburgh i Luzerna Festival.

Wystąpi zespół w składzie:

Mateusz Moś – skrzypce;
Marcin Sidor –  skrzypce;
Ewa Sidor –  altówka;
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela