terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Wiosna z Fryderykiem – Marzenia i wyznania miłosne

Wystąpi Beata Bilińska i kwintet smyczkowy w składzie: Kamil Staniczek (I skrzypce), Waldemar Staniczek (II skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Marcel Markowski (wiolonczela), Łukasz Bebłot (kontrabas)

PROGRAM KONCERTU:

GRAŻYNA BACEWICZ ( 1909-1969)
II Sonata fortepianowa
1/ Maestoso – Agitato
2/ Largo
3/ Toccata.Vivo

FRYDERYK CHOPIN ( 1810-1849)
I Koncert fortepianowy e-moll op.11
1/ Allegro maestoso
2/ Romans.Larghetto
3/ Rondo.Vivace

ARTYŚCI:

Beata Bilińska – koncertująca pianistka, kameralistka, pedagog. Należy do czołówki polskich pianistów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Jest laureatką II Nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy w 1993 r. oraz finalistką 46. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego w Bolzano (Włochy, 1994). W 2002 r. zdobyła I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na XVII Międzynarodowym Konkursie „Rina Sala Gallo” w Monzy we Włoszech.
W 2003 r. zadebiutowała w Carnegie Hall, w „Isaac Stern Auditorium” w Nowym Jorku. Występowała na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego (2005) oraz prawykonała II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara (2011). Nagrała 10 płyt CD z utworami Beethovena, Chopina, Rachmaninowa, Musorgskiego, Prokofiewa, Tansmana, Pendereckiego, Kilara.

Była dwukrotnie nominowana do „Paszportu Polityki” oraz czterokrotnie do nagrody „Fryderyk”, by w r. 2015 za nagranie II Koncertu Wojciecha Kilara otrzymać tę statuetkę. Za dokonania w dziedzinie fonografii zdobywała również nagrody za granicą, m.in. MIDEM Classical Award 2008.

Kwintet smyczkowy w składzie: Kamil Staniczek (I skrzypce), Waldemar Staniczek (II skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Marcel Markowski (wiolonczela), Łukasz Bebłot (kontrabas) – tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej oraz soliści i kameraliści stale współpracujący z tą orkiestrą. Absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są stałymi członkami najlepszych polskich orkiestr symfonicznych, jak Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Śląska; współpracują również z wieloma znakomitymi zespołami kameralnymi i symfonicznymi w kraju i za granicą.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty wyłącznie w kasie Palmiarni od 26 lutego br.
Kasa czynna wt-pt. od 9.00 – 18.00
sobota i niedziela od 10.00 -18.00
w poniedziałek kasa nieczynna
Tel. kasa palmiarni: 32/ 231-32-39

ORGANIZATORZY

WSPÓŁPRACA

PARTNERZY

ww.chopin.nifc.pl

PATRONAT MEDIALNY

tEATR Miejski w Gliwicach_logo_radio chopin

 
REALIZACJA

Teatr Miejski w Gliwicach_logo_proarte (002)