terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Wiosna z Fryderykiem – Polonez znaczy polski

Wystąpią Michał Szymanowski (fortepian) i Maciej Kułakowski (wiolonczela)

PROGRAM KONCERTU:

STANISŁAW MONIUSZKO (1819-1872)
Polonez elegijny z III aktu opery „Hrabina” na wiolonczelę i fortepian

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Introdukcja i Polonez C-dur op.3 na wiolonczelę i fortepian
Nokturn Des-dur op.27 nr 2
Walc As-dur op.34 nr 1
Polonez As-dur op.53
Sonata g-moll op.65 na wiolonczelę i fortepian
1/ Allegro moderato
2/ Scherzo
3/ Largo

ARTYŚCI:

Maciej Kułakowski – student Kronberg Academy w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Marcina Zdunika. Laureat Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli, zdobywca I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2014 zdobył prestiżową nagrodę „Landgraf von Hessen Preisˮ oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat konkursu Młoda Polska.
Koncertował w wielu krajach Europy i świata. Wystąpił na koncercie inaugurującym działalność Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach pod batutą Krzysztofa Pendereckiego. Od 2015 r. jest członkiem Tria im. Wiłkomirskich z którym nagrał płytę z utworami Antona Arensky’ego (DUX).
Gra na wiolonczeli Charlesa Gaillarda z 1867 roku wypożyczanej przez fundację Deutsche Stiftung Musikleben.

Michał Szymanowski – ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę w klasie Zygmunta Rycherta. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi. Jest laureatem m.in.: Konkursu Mozartowskiego w Akwizgranie (2016), im. Fryderyka Chopina w Daegu w Korei (2015), im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (2012), im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2010), Pamięci Horowitza w Kijowie (2007), Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015, 2008).
Występował z recitalami oraz w programach symfonicznych w Polsce, Europie (m.in. Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Belgii, Szwajcarii), Azji (Japonia, Korea, Hongkong) oraz w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli. Koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI). Gościł na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. „Chopin i Jego Europaˮ. Nagrał 2 płyty z utworami Chopina, Paderewskiego, Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego (wyd. CD Accord) – wysoko ocenione przez krytykę, a w jednej z recenzji napisano: „Niepospolity talent, po którym można wiele oczekiwaćˮ

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty wyłącznie w kasie Palmiarni od 26 lutego br.
Kasa czynna wt-pt. od 9.00 – 18.00
sobota i niedziela od 10.00 -18.00
w poniedziałek kasa nieczynna
Tel. kasa palmiarni: 32/ 231-32-39

ORGANIZATORZY

WSPÓŁPRACA

PARTNERZY

www.chopin.nifc.pl

PATRONAT MEDIALNY

tEATR Miejski w Gliwicach_logo_radio chopin

 
REALIZACJA

Teatr Miejski w Gliwicach_logo_proarte (002)