terminy

Wiosna z Fryderykiem: W drodze po chopinowskie laury

  • NOWY TERMIN KONCERTU: 9 maja 2021 (niedziela) 19.30 - Palmiarnia w Gliwicach

W ramach  jedenastej odsłony  “Wiosny z Fryderykiem”, w Palmiarni  w Gliwicach usłyszymy koncert  dwójki tegorocznych kandydatów Konkursu Chopinowskiego – wybitnych młodych pianistów: Tomasza Maruta i Piotra Alexewicza.

PROGRAM KONCERTU:

TOMASZ MARUT – fortepian

FRYDERYK CHOPIN
– Polonez As-dur op. 53
– Etiuda es-moll op. 10 nr 6

FRANC SCHUBERT – Fantazja C-dur op. 15 „Wanderer”, D 760
Allegro con fuoco – Adagio – Presto – Allegro

PIOTR ALEXEWICZ -fortepian

FRYDERYK CHOPIN – Polonez fis-moll op. 44

FERENC LISZT
– z cyklu Années de pèlerinage („Lata pielgrzymki”)
– Eglogue (Ekloga – Sielanka, rocznik I Szwajcaria – nr 7)
– 104 Sonet Petrarki (rocznik II Italia – nr 5)
– Les jeux d’eaux à la Villa d’Este (Fantanny Willi d’Este, rocznik III Italia – nr 4)

SPRZEDAŻ BILETÓW NA WSZYSTKIE KONCERTY ZOSTAŁA WSTRZYMANA. MOŻLIWE SĄ TYLKO REZERWACJE MAILOWE LUB TELEFONICZNE POPRZEZ BIURO OBSŁUGI WIDZÓW: BOW@TEATR.GLIWICE.PL. / TEL. 32 230 49 68.

 

SYLWETKI WYKONAWCÓW:

Na zdjęciu pianista Tomasz Marut. Artysta wystąpi w ramach festiwalu muzycznego Wiosna z Fryderykiem organizowanym przez Teatr Miejski w Gliwicach w Palmiarni w Gliwicach.
fot. materiały artysty

TOMASZ MARUT 

absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Pawła Zawadzkiego. Koncertuje w Polsce i za granicą. Jego występy solowe, kameralne, a także z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych,  przyjmowane są entuzjastycznie przez specjalistów, krytyków i publiczność. Występował w prestiżowych salach koncertowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowym Centrum Muzyki we Wrocławiu, Narodowej Filharmonii w Kijowie. Jest laureatem: I Nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego (2008), I Nagrody na Konkursie Kameralnym dla Duetów (2017), III Nagrody na Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny (Paryż 2017), II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych  Pianistów  A.  Rubinstein  in  memoriam  (2017), IV Nagrody na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im.  F  Chopina  (2020).  Jest  stypendystą  Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego i objęty opieką artystyczną Narodowego Instytutu F. Chopina. Jest doktorantem Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

Zdjęcie portretowe Piotr Alexewicza. Pianista wystąpi w ramach Wiosny z Fryderykiem - festiwalu organizowanego przez Teatr Miejski w Gliwicach w Palmiarni w Gliwicach.
fot. materiały artysty

PIOTR ALEXEWICZ

– student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Pawła Zawadzkiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. Dang Thai Sona, Viery Nosiny, Dmitrija Alexeeva. Koncertuje w kraju i za granicą. Brał udział w festiwalach: ”Chopin i jego Europa”, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Festival Chopin à Paris „Hommage à Clara Schuman”. Jest laureatem: I Nagrody za najlepsze wykonanie koncertu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Gdańsk 2017), Grand Prix i nagrody publiczności na Konkursie Ville de Gagny (Paryż 2017), I Nagrody na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pia- nistycznym im. F. Chopina (2020). Jest stypendystą programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku Narodowy Instytut F. Chopina wydał jego debiutancką płytę z utworami Liszta, van Beethovena, Chopina i Ravela.