Ferie w teatrze

Spędźcie twórczo ferie  z Teatrem Miejskim w Gliwicach – na tygodniowe warsztaty teatralne zakończone pokazem  pracy dzieci zaprasza aktor Kornel Sadowski.

Aktor Kornel Sadowski w kostiumie w garderobie przed spektaklem Przygody Tomka Sawyera według Marka Twaina w reżyserii Krzysztofa Materny w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Robi dziwną minę. Foto Jeremi Astaszow
fot. J.Astaszow

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat, które chcą rozwinąć umiejętności aktorskie. Podczas zajęć będziemy korzystać z konkretnych technik aktorskich pochodzących ze sfery teatru ruchu i pantomimy.

Na zajęciach zajmiemy się także tematem dialogu scenicznego – zastanowimy się czy opiera się on tylko na słowach, a także jak możemy przełożyć nasze słowa na czytelne (zarówno dla widza, jak i partnera scenicznego) i plastyczne scenicznie ruchy ciała.  Celem zajęć  jest zwiększenie w uczestnikach świadomości własnego ciała, zwiększenie kreatywności scenicznej, ale też zbudowanie swobody okazywania uczuć – korzystając z jednego z najważniejszych narzędzi pracy aktora jakim jest jego ciało.  Warsztat składa się z cyklu 5 zajęć na których uczestnicy będą poznawać różne techniki pracy aktorskiej w przestrzeni scenicznej. Od poznania podstawowych technik pracy z przestrzenią, przez opanowanie podstaw pantomimy, przez kreowanie własnych etiud (krótkich form scenicznych). Cykl zakończymy mini pokazem pracy dzieci.

Zajęcia poprowadzi aktor Kornel Sadowski.

Termin warsztatów: 23-27 stycznia 2023 r.,  godz. 10:00 – 13:00

Cena: 75zł/ os. za tygodniowy cykl warsztatów

Zapisy:

Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc na adres edukacja@teatr.gliwice.pl. W treści maila prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon opiekuna. W mailu zwrotnym otrzymają Państwo dane do przelewu, którego należy dokonać do 30 grudnia 2022 r.

Ilość miejsc ograniczona!