Ach, jak cudowna jest Panama

Pewnego razu Miś zauważa skrzynkę po bananach z napisem PANAMA. Od tej chwili marzy tylko o tym, by odnaleźć Panamę i zamieszkać w niej, wymarzonym kraju bananów. Do wyprawy dołącza najlepszy przyjaciel Misia, Tygrysek. Długa i pełna ciekawych przygód podróż zaprowadza ich do miejsca… z którego wyruszyli.
Bajka Janoscha, niezwykle prosta i zwyczajna, uczy, że zmiany zawsze przynoszą coś dobrego. To piękna i mądra opowieść o wartości, jaką w życiu jest przyjaźń. Spektakl utrzymany w poetyce surrealistycznego snu, z muzyką wykonywaną na żywo.

  • Symbol
SCENA Kameralna
CZAS 45 minut, bez przerwy
WIEK WIDZÓW 5+
PREMIERA 4 lutego 2017 r.
UWAGI W spektaklu wykorzystywany jest dym

Twórcy

TEKST Janosch
PRZEKŁAD Emilia Bielicka
REŻYSERIA, ADAPTACJA, TEKSTY PIOSENEK Laura Słabińska
ASYSTENT REŻYSERA Katarzyna Wysłucha
SCENOGRAFIA I LALKI Pavel Hubicka
MUZYKA Piotr Klimek
CHOREOGRAFIA Jacek Gębura

Video

Wiecej o spektaklu

"Ach, jak cudowna jest Panama"

tubagliwic.pl
Aktorzy na tle dekoracji trzymają lalki misia i tygryska

Pewnego razu Miś zauważa skrzynkę po bananach. Od tej chwili marzy tylko o tym by odnaleźć Panamę – kraj bananów. Ba, nie tylko do odnaleźć, Miś natychmiast postanawia, że tam zamieszka. Ponieważ wszystko co w życiu robi Miś, robi ze swym najlepszym przyjacielem Tygryskiem, więc i Tygrysek dołącza do wyprawy. Długa i pełna ciekawych przygód podróż zaprowadza ich do miejsca… z którego wyruszyli.

Każdy marzy o lepszym świecie… Ale kto z nas tak naprawdę zdecydował się wyruszyć na jego poszukiwania?

Bajka Janoscha, niezwykle prosta i zwyczajna, uczy, że zmiany zawsze przynoszą coś dobrego. To także piękna i mądra opowieść o wartości jaką w życiu jest przyjaźń. Chcąc poznać historię Misia i Tygryska, młodzi widzowie będą musieli (dosłownie!) przejść przez magiczną bramę i wejść do świata wyobraźni autora i twórców przedstawienia. Spektakl utrzymany w poetyce surrealistycznego snu, z muzyką wykonywaną na żywo.

Źródło:

https://tubagliwic.pl/aktualnosci/czytaj/2960-%E2%80%9Each-jak-cudowna-jest-panama%E2%80%9D—bajka-janoscha-w-teatrze-miejskim

Pobierz recenzję .pdf

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach