W kole

Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Słowa poetyckiej wyliczanki stanowią zaproszenie do wspólnej zabawy, bo zabawa to naturalna ekspresja poznawcza dziecka. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!

Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat formują pierwsze wrażenie na temat otoczenia. Przedstawienie W kole jest metaforą tego momentu. Pozaginane wyrazy, które przed momentem stanowiły pozorną zabawę, stworzą zaraz opowiadanie. Porozrzucane kolory, które przed momentem stanowiły pozorne plamy, nadadzą opowiadaniu zabarwienie, a pourywane dźwięki, które przed momentem stanowiły pozorny hałas, nadadzą opowiadaniu melodię – mówi Bartosz Kurowski, reżyser spektaklu.

Spektakl jest inspirowany nurtem teatru dla najnajów, widzów najmłodszych, realizatorzy zadbali o to, aby pierwsze spotkanie z teatrem było dla dzieci jak najbardziej interesujące. Bezpieczna, wygodna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, ekspresyjna gra aktorów, melodyjne motywy muzyczne, mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Pobawmy się w teatr!

CZAS 1 godzina
WIEK WIDZÓW 3+
PREMIERA 7 października 2017 r.
UWAGI Prosimy o kupowanie biletów dla dziecka i opiekuna.

Twórcy

TEKST Krystyna Miłobędzka
ADAPTACJA I REŻYSERIA Bartosz Kurowski
SCENOGRAFIA Klaudia Laszczyk
MUZYKA NA ŻYWO Marcin Kusz

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach