warsztaty dla szkół i przedszkoli

Sztuki dobrze jest doświadczać w działaniu. Warsztaty i lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gliwicach to aktywne zdobywanie wiedzy, chwila namysłu i mnóstwo dobrej zabawy!


WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA – lekcja do spektaklu „Chłopiec z Gliwic” w Twojej szkole

Przygotowujemy dla Nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 lekcję do spektaklu „Chłopiec z Gliwic”. Zainteresowani nauczyciele otrzymają linka do obejrzenia z dziećmi spektaklu, scenariusz lekcji oraz wycinankę z grą do samodzielnego przygotowania przez uczniów.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Rysunkowa armata wystrzela obłoki dymu. w stronę Przemka, bohatera spektaklu "Chłopiec z Gliwic". Za Przemkiem mury miasta, za którymi chowa się wystraszona Jadwiga.

 


TUWIMOWE WYCINANKI – lekcja do spektaklu  „Tuwim dla dzieci” w Twojej szkole

Zapraszamy Nauczycieli klas 1-3 do przeprowadzenia lekcji do spektaklu „Tuwim dla dzieci”. Chętnym nauczycielom bezpłatnie wysyłamy linka do spektaklu, który możecie obejrzeć z dziećmi w szkole. Przekazujemy także scenariusz lekcji oraz zestaw wycinanek dla każdego ucznia.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Na drewnianym stole rozłożone arkusze papieru, kleje, nożyczki. Ręce dzieci sięgają po materiały plastyczne.


Warsztaty teatralne online

Na czas zdalnego nauczania przygotowaliśmy dla dzieci serię edukacyjnych filmów, które znajdziecie na naszym kanale YouTube.

Zobacz cykl filmów POMYSŁY NA ZABAWĘ Z DZIEĆMI

Warsztaty teatralne online – co to takiego?

Warsztaty to aktywne, twórcze spotkanie, podczas którego zdobywamy nową umiejętność. Nie w teorii, a w praktyce!  Twoim przewodnikiem jest jeden z aktorów naszego teatru, który dzieli się z Tobą pomysłami na stworzenie teatralnych lalek, sztuczek i dekoracji.

Co będzie potrzebne?

Nic skomplikowanego. Każdy film instruktażowy rozpoczyna się od listy materiałów – większość znajdziesz w swoim piórniku.

No nieee, kolejny filmik?

Filmik, ale za to jaki! Krótki, konkretny i inspirujący. Po obejrzeniu każdego z nich będziesz trzymać w swoich rękach zupełnie nową, teatralną zabawkę. Podejmij wyzwanie – stwórz je wszystkie i zaproś najbliższych na Twój własny spektakl. A jeśli tworzenie lalek da Ci przyjemność, może przygotujesz je także jako świąteczne podarki dla rodziców?

Jestem rodzicem – po co mojemu dziecku te warsztaty?

Warsztaty teatralne online to rozwój, wiedza i nowe umiejętności. Każdy z filmów przygotowany został tak, aby motywować do pracy manualnej i utrwalać nowe pojęcia. Ich zwięzła formuła pozwala Twojemu dziecku szybko zauważyć efekty własnych starań. A po zakończeniu pracy – zamykamy komputer i bez prądu bawimy się tym, co sami stworzyliśmy. Satysfakcja gwarantowana!

Wziąłem udział we wszystkich warsztatach i pękam z dumy. Co dalej?

Dobra robota! Koniecznie podziel się z nami swoją kolekcją teatralnych zabaw, przesyłając zdjęcie na Facebooku lub Instagramie Teatru Miejskiego w Gliwicach. A my już wkrótce postaramy się zaskoczyć Cię nowymi zadaniami 😊

 

Zapraszamy również do dołączenia do zamkniętej grupy na FB: Teatr Miejski dla dzieci, gdzie dzielimy się z Wami pomysłami, mamy okazję porozmawiać i wspólnie szukamy inspiracji do działań.


 Szukasz więcej informacji? 

Kontakt:

Sandra Staletowicz

tel. 503 868 642

e-mail: sstaletowicz@teatr.gliwice.pl


W naszym archiwum możecie zobaczyć jakie projekty prowadziliśmy z dziećmi i młodzieżą w poprzednich sezonach:

ARCHIWUM