warsztaty dla szkół i przedszkoli

Sztuki dobrze jest doświadczać w działaniu. Warsztaty i lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gliwicach to aktywne zdobywanie wiedzy, chwila namysłu i mnóstwo dobrej zabawy!


TUWIMOWE WYCINANKI – lekcja do spektaklu  „Tuwim dla dzieci” w Twojej szkole

Zapraszamy Nauczycieli klas 1-3 do przeprowadzenia lekcji do spektaklu „Tuwim dla dzieci”. Chętnym nauczycielom bezpłatnie wysyłamy linka do spektaklu, który możecie obejrzeć z dziećmi w szkole. Przekazujemy także scenariusz lekcji oraz zestaw wycinanek dla każdego ucznia.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

 


Warsztaty teatralne online

Warsztaty teatralne online – co to takiego?

Warsztaty to aktywne, twórcze spotkanie, podczas którego zdobywamy nową umiejętność. Nie w teorii, a w praktyce!  Twoim przewodnikiem jest jeden z aktorów naszego teatru, który dzieli się z Tobą pomysłami na stworzenie teatralnych lalek, sztuczek i dekoracji.

Co będzie potrzebne?

Nic skomplikowanego. Każdy film instruktażowy rozpoczyna się od listy materiałów – większość znajdziesz w swoim piórniku.

No nieee, kolejny filmik?

Filmik, ale za to jaki! Krótki, konkretny i inspirujący. Po obejrzeniu każdego z nich będziesz trzymać w swoich rękach zupełnie nową, teatralną zabawkę. Podejmij wyzwanie – stwórz je wszystkie i zaproś najbliższych na Twój własny spektakl. A jeśli tworzenie lalek da Ci przyjemność, może przygotujesz je także jako świąteczne podarki dla rodziców?

Jestem rodzicem – po co mojemu dziecku te warsztaty?

Warsztaty teatralne online to rozwój, wiedza i nowe umiejętności. Każdy z filmów przygotowany został tak, aby motywować do pracy manualnej i utrwalać nowe pojęcia. Ich zwięzła formuła pozwala Twojemu dziecku szybko zauważyć efekty własnych starań. A po zakończeniu pracy – zamykamy komputer i bez prądu bawimy się tym, co sami stworzyliśmy. Satysfakcja gwarantowana!

Wziąłem udział we wszystkich warsztatach i pękam z dumy. Co dalej?

Dobra robota! Koniecznie podziel się z nami swoją kolekcją teatralnych zabaw, przesyłając zdjęcie na Facebooku lub Instagramie Teatru Miejskiego w Gliwicach. A my już wkrótce postaramy się zaskoczyć Cię nowymi zadaniami 😊

 

Zapraszamy również do dołączenia do zamkniętej grupy na FB: Teatr Miejski dla dzieci, gdzie dzielimy się z Wami pomysłami, mamy okazję porozmawiać i wspólnie szukamy inspiracji do działań.


 Szukasz więcej informacji? 

Kontakt:

Sandra Staletowicz

tel. 503 868 642

e-mail: sstaletowicz@teatr.gliwice.pl


W naszym archiwum możecie zobaczyć jakie projekty prowadziliśmy z dziećmi i młodzieżą w poprzednich sezonach:

ARCHIWUM