terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Królowa Śniegu

  • spektakl dla dzieci 6+ / czas trwania: 60min

Zapraszamy na opowieść o losach dwojga dzieci – Gerdy i Kaja. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Wychowywany przez ubogą babcię Kaj dostrzega i wyolbrzymia różnice pomiędzy nim a koleżanką. Staje się zazdrosny i złośliwy. Czy jest złym chłopcem? A może to odłamek zaklętego przez Królową Śniegu lustra wpadł mu do oka? 


Lustro zniekształca obraz świata. Jego fragmenty podobno spadły z nieba i zatruły radość. Kaj postanawia zmierzyć się z Królową Śniegu, jednak tajemnicza władczyni zdobywa przychylność chłopca i staje się jego opiekunką. Gerda wyrusza zaś na poszukiwanie Kaja. Spektakl to sceniczna interpretacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena. Historia o przyjaźni i oddaniu, strachu i odwadze, a także zazdrości, chciwości i bogactwie, którą realizatorzy opowiedzą za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu. Całości dopełnią piosenki i multimedialne projekcje.

 

Tekst: na podstawie Królowej Śniegu H.Ch. Andersena

Reżyseria: Przemysław Jaszczak

Scenariusz i teksty piosenek: Magdalena Żarnecka

Scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska

Muzyka: Piotr Klimek

Ruch sceniczny: Michał Ratajski

Projekcje: Aleksandra Ołdak

 

Obsada:

Urszula Chrzanowska*/ Zuzanna Kotara* (Gerda); Anna Moś-Domagała* (Koleżanka, Frida – kobieta z ogrodu, Mała rozbójniczka); Justyna Schabowska* (Królowa Śniegu, Rzeka, Rozbójnik);Katarzyna Wysłucha*; Cezary Jabłoński (Kolega, Wrona, Ojciec rozbójników); Kornel Sadowski*(Kaj, Renifer, Rozbójnik).

*gościnnie

Informacje dodatkowe:

w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop

premiera: 8 grudnia 2018 r.


RECENZJA

Królowa Śniegu w Teatrze Miejskim w Gliwicach, Agnes (blog Dowolnik) czytaj recenzję