terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Malutka Czarownica

  • spektakl dla dzieci 5+ / czas trwania: 60min

Spektakl oparty na motywach zaczerpniętych z powieści o przygodach małej, sympatycznej czarownicy. Bohaterka zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek.


Swoje czary ćwiczy i praktykuje na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół – zwierząt. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.

Spektakl w konwencji teatru plastycznego i lalkowego oprawiła wybitna scenografka Eva Farkasova, znana z tworzenia autorskich, zaskakujących przestrzeni teatralnych, dających duże pole do popisu aktorom jak również nieokiełznanej wyobraźni dziecięcej. Energii i magii naszej historii dodają piosenki i kompozycje muzyczne autorstwa Marcina Partyki.

Tekst: Otfried Preussler
Tłumaczenie: Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
Scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Scenografia, lalki i kostiumy: Eva Farkašová
Muzyka: Marcin Partyka

Występują:

Iga Bancewicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski

Informacje dodatkowe:

Premiera: 13 października 2018 r.


RECENZJE

Jak być dobrą czarownicą? Na Małej Scenie najnowsza teatralna produkcja, Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie) czytaj recenzję

Spektakl „Malutka czarownica” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, Blog Książki Sardegny  czytaj recenzję

fot. B.Nitka