terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Plotka

  • Premiera: 11 października 2019 r.

Komedia obyczajowa

Plotka potrafi być niczym miecz obosieczny. Współczesny fake news wszechobecne narzędzie manipulacji i zniszczenia. Uknute w ukryciu,  za naszymi plecami, zawsze wbrew prawdzie. Ale… Kiedy jesteśmy celem plotki wyrządzi nam wiele szkód, jednak sprytnie przez nas samych uszyta może pracować na naszą korzyść.

Antybohater. Ot zwykły  księgowy –  Pignon,  ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego, a na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka…

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignon w oczach wszystkich urasta do rangi niezwykłej postaci. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Ucząc tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie. Ale i Pignon stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście.

▬▬

Scenariusz: Francis Veber
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Cezary Iber
Scenografia: Iza Banaszek
Kostiumy: Michalina Pawlak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Video: Michał Jankowski

Obsada: Karolina Olga Burek (Agnes – żona Santiniego), Przemysław Chojęta* (Pignon), Mariusz Galilejczyk (Guillaume) , Łukasz Kucharzewski (Santini), Aleksandra Maj (Christine – żona Pignona), Dominika Majewska / zastępstwo: Joanna Gorzała (Ariane), Maciej Piasny (Mathieu), Krzysztof Prałat (Kopel – szef fabryki), Monika Radziwon* (Panna Bertrand), Błażej Wójcik (Belone), Dominik Olszański*/Patryk Sojka* (syn Pignona)

*gościnnie

czas trwania: 1h 30min / bez przerwy
w spektaklu używane jest światło stroboskopowe

fot. Michał Ramus

 

▬▬

Partnerem spektaklu „PLOTKA” w reż. Cezarego Ibera jest producent marki SKYN

www.facebook.com/unimilskyn/

www.instagram.com/skyn/