terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Pod kolor

spektakl dla dzieci w wieku 1+

▬▬

 

Spektakl „Pod kolor / Under colour” jest autorskim spektaklem dla dzieci, w którym eksperymentujemy z kolorem, kształtem, fakturą. Szukamy skojarzeń słownych, budując proste komunikaty i dialogi. Ożywiamy wszystkie formy, co stwarza nieograniczone pole do szalonej zabawy. To właśnie zabawa buduje narrację i dramaturgię spektaklu.

Naszą przestrzeń tworzy abstrakcyjna konstrukcja z poduszek – wielkie kolorowe łóżko, po którym można skakać, można wylegiwać się w nim, odkrywać i rozbudzać wyobraźnię do nowych przygód. Odkrywamy kolor za kolorem. Poduszkę za poduszką. Niczym w wielkim, miękkim laboratorium zabawy. A pod każdą poduszką jest sekret.

Nasz mobilny spektakl, którego struktura pozwala na przetwarzanie go w zależności od wieku widzów i granej przestrzeni będzie dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Reżyser, Daniel Arbaczewski, który od lat podejmuje i tworzy w teatrze projekty i spektakle z pogranicza zabawy, sztuki, performensu, buduje razem ze swoimi małymi i dużymi widzami nowe kody językowe. Kody graficzne, teatralne, dźwiękowe. W naszej kolorowej zabawie sprawdzimy ile słów, dźwięków, gestów i …poduszek wystarczy, żeby się dogadać.

▬▬

scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
obsada: Iga Bancewicz, Antonina Federowicz, Rafał Domagała

premiera: 21 czerwca 2020 (premiera internetowa)
czas trwania: 40 minut

Premiera internetowa spektaklu „Pod kolor” jest częścią projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Do sieci trafi sześć naszych spektakli, w tym premierowe, jak „Pod kolor” i „Alicja w Krainie Dziwów”.

 

fot. Jeremi Astaszow

Informacja o dofinansowaniu projektu. Widoczne logotypy Ministerstwa Kultury oraz Narodowego Centrum Kultury