terminy

Tuwim dla dorosłych

  • Premiera: 3 stycznia 2020 r.

Teatralne spotkanie z Julianem Tuwimem, kojarzonym głównie z twórczością dla tej ciut młodszej widowni. Zanurzymy się w jego poetyckość pełną humoru, nonsensu, abstrakcji i kpiny skierowaną do widza dorosłego, gdzie każdy z nas będzie się mógł przejrzeć w krzywym zwierciadle, a przy okazji rzucić okiem na wykrzywioną i śmieszną gębę sąsiada. Unoszące się wszędzie opary absurdu pozwolą Wam na czysty i ożywczy śmiech a tym samym pełne oczyszczenie organizmu z emocjonalnych toksyn.
W ramach świątecznego odpoczynku, sylwestrowej zabawy i oczekiwania na to co nowe zapraszamy na rewiowo – kabaretowy spektakl „Tuwim dla dorosłych”.

Usłyszycie znane i kochane piosenki: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Nasza jest noc”, „Pomarańcze i mandarynki”, i nieśmiertelny „Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d…pocałowali” oraz zawsze śmieszne i aktualne skecze Juliana Tuwima, grane potem przez Kabaret Dudek.

▬▬

Teksty: Julian Tuwim
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Aranżacje: Artur Guza, Michał Kowalczyk
Kierownictwo muzyczne: Piotr Kotas
Scenografia i kostiumy: Monika „Ika” Wójcik
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Iga Bancewicz, Karolina Olga Burek, Antonina Federowicz, Milena Jabłońska, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Anna Moś, Katarzyna Wysłucha, Rafał Domagała, Mariusz Galilejczyk, Cezary Jabłoński, Łukasz Kucharzewski, Jerzy Jan Połoński, Michał Wolny, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik,

oraz aktorki teatru tańca: Monika Nowak, Karolina Winarska, Kinga Wleciałowska

Zespół muzyczny: Piotr Kotas (fortepian), Rafał Kiepiec (kontrabas), Bartłomiej Plewka (perkusja)

?‍?
czas trwania: 1h 50 min (w spektaklu nie ma przerwy)

fot. Jeremi Astaszow / Astashow Studio