terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Tuwim dla dorosłych

  • spektakl dla widzów 16 + / czas trwania: 1h 50 min, brak przerwy

Teatralne spotkanie z Julianem Tuwimem, kojarzonym głównie z twórczością dla tej ciut młodszej widowni. Zanurzymy się w jego poetyckość pełną humoru, nonsensu, abstrakcji i kpiny skierowaną do widza dorosłego, gdzie każdy z nas będzie się mógł przejrzeć w krzywym zwierciadle. Przy okazji rzucimy okiem na wykrzywioną i śmieszną gębę sąsiada.

Grupa kilkunastu aktorów w tańcu na scenie w spektaklu "Tuwim dla dorosłych". Aktorzy mają na sobie ekspresyjne makijaże i kabaretowe kostiumy.

Unoszące się wszędzie opary absurdu pozwolą Wam na czysty i ożywczy śmiech, a tym samym pełne oczyszczenie organizmu z emocjonalnych toksyn.
Rewiowo – kabaretowy spektakl wypełniony jest znanymi i kochanymi piosenkami: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Nasza jest noc” czy „Pomarańcze i mandarynki”. Usłyszymy także nieśmiertelny „Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d…pocałowali” oraz zawsze śmieszne i aktualne skecze Juliana Tuwima, grane potem przez Kabaret Dudek.

Teksty: Julian Tuwim
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Aranżacje: Artur Guza, Michał Kowalczyk
Kierownictwo muzyczne: Piotr Kotas
Scenografia i kostiumy: Monika „Ika” Wójcik
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Iga Bancewicz, Karolina Olga Burek, Antonina Federowicz, Milena Jabłońska*, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Anna Maria Moś, Katarzyna Wysłucha, Rafał Domagała, Mariusz Galilejczyk, Cezary Jabłoński, Łukasz Kucharzewski, Jerzy Jan Połoński, Michał Wolny*, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik oraz  aktorki teatru tańca: Monika Nowak*, Karolina Winarska*, Kinga Wleciałowska*

*gościnnie

Zespół muzyczny: Piotr Kotas (fortepian), Rafał Kiepiec (kontrabas), Bartłomiej Plewka (perkusja)

czas trwania: 1h 50 min (w spektaklu nie ma przerwy)

premiera: 3 stycznia 2020 r.


fot. Jeremi Astaszow / Astashow Studio