terminy

Tuwim dla dzieci

  • spektakl dla dzieci
  • Premiera: 16 listopada 2019

Spektakl dla dzieci 5+

prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów przed zakupem biletów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

▬▬

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowi są wyraziści , problemy adekwatne do wieku odbiorcy a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe prawdki życiowe jak i mądre życiowe prawdy, dlatego na pewno nikogo nie trzeba będzie przekonywać że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” w Teatrze Miejskim w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą, dosłownie,  wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

▬▬

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz*, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Maciej Piasny

*gościnnie

👁‍🗨
czas trwania: 60 minut

fot. Astashow Studio

 

Patronat nad spektaklem objął portal: