terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Tuwim dla dzieci

  • spektakl dla dzieci 5+ / czas trwania: 60 minut

 

 

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowi są wyraziści , problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe prawdki życiowe jak i mądre życiowe prawdy – nikogo nie trzeba przekonywać, że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” w Teatrze Miejskim w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie, jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Iga Bancewicz /Aleksandra Wojtysiak, Antonina Federowicz, Anna Maria Moś/Klaudia Cygoń – Majchrowska, Rafał Domagała / Paweł MajchrowskiCezary Jabłoński, Maciej Piasny


Dodatkowe informacje:
premiera: 16 listopada 2019 r.

prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów przed zakupem biletów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Recenzje:

Tuwim dla dzieci, Tuwim do dzieci,  Kamil Bujny, teatrdlawszystkich.pl przeczytaj

 

fot. Astashow Studio

Patronat nad spektaklem objął portal: