Dariusz Niebudek

Aktor, reżyser, moderator, wokalista.
Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu „Producenci” w reż. Michała Znanieckiego.

Obecny na scenie od ponad 35 lat. Ma na swym koncie blisko 100 premier teatralnych, w tym zarówno role dramatyczne jak i musicalowe, a nawet operowe i operetkowe. Karierę zawodową rozpoczął na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W kolejnych latach związany był z teatrami całej Polski, m.in. Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Krakowskim Teatrem Variete, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, AVE Teatrem w Rzeszowie, Warszawską Operą Kameralną oraz scenami offowymi.

Od kilku lat realizuje się jako reżyser, przygotowując m.in. musical „Bricklin – samochodowa fantazja” A. Cola czy operetkę „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha.

Na szklanym ekranie obecny jest w filmach i wielu serialach, m.in. „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Tajemnica zawodowa” czy „Bunt!”. Jako konferansjer i moderator współpracuje z prestiżowymi agencjami w całym kraju.

W Teatrze Miejskim w Gliwicach wystąpił w spektaklu „Spin Doktor” Beau Willimona w reżyserii Grzegorza Krawczyka.

Strona aktora: www.dariuszniebudek.pl.

Obecnie gra w spektaklach

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach