Dominik Mironiuk

Zwany również Mironem Dominiukiem, lat 25, 183 cm wzrostu, 70 kg czystej poezji.

Jak ziewa to płacze, jak płacze to śpiewa, jak śpiewa… przekonają się Państwo sami. Ma już za sobą studia matematyczne, które rzucił po 27 dniach. Następie, w celu zdobycia upragnionych zniżek, wybrał się na równie ekscytujący kierunek o nazwie Technik BHP, którego, co zaskakujące, również nie ukończył. Kiedy był mały marzył o zostaniu kioskarzem, ostatecznie wylądował na Wydziale Aktorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie obecnie kończy swoją edukację. W dzieciństwie zagorzały fan Eurowizji i Disco Relax. Absolwent Warsztatów Aktorskich Doroty Zięciowskiej. Wokalista Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Laureat wielu festiwali piosenki aktorskiej i artystycznej, m. in.: I miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY 2016 w Lublinie, II miejsce na I Konkursie Piosenki Aktorskiej w ramach Festiwalu „OFF-Północna” 2018 w Łodzi, III miejsce w konkursie 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki – Krakowskiego Festiwalu Piosenki 2016. Jego spektakl dyplomowy „Nie jedz tego! To jest na Święta!” zdobył Grand Prix 39. VGIK International Student Festival w Moskwie. Laureat trzech nagród na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi – Główna Nagroda Aktorska, Nagroda Łódzkich Dziennikarzy oraz Nagroda Miesięcznika „Kalejdoskop”.

Wraz ze swoim towarzyszem muzycznych wojaży tworzy duet Mironiuk/Zygma. W produkcji znajduje się pełnometrażowy film dyplomowy „Różne drogi do świętości” w reżyserii Anieli Gabryel z jego udziałem. Zobaczyć go można w następujących tytułach: „Operetka”, reż. Waldemar Zawodziński, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi; „Nie jedz tego! To jest na Święta!”, reż. Mariusz Grzegorzek, Teatr Studyjny w Łodzi; „4 x Hamlet”, reż. Waldemar Zawodziński, Teatr Studyjny w Łodzi; „Opera za trzy grosze”, reż. Jerzy Jan Połoński, Krakowski Teatr Variété; „Pretty Woman – The Musical”, reż. Wojciech Kościelniak, Krakowski Teatr Variété.

W Teatrze Miejskim w Gliwicach wkrótce na scenie w Ożenku w reżyserii Pawła Aignera.

Obecnie gra w spektaklach

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach