Magdalena Jaworska

Warszawianka mieszkająca obecnie w Warszawie. W międzyczasie miała bardzo długi przystanek w Krakowie (ukończyła Krakowską AST na wydziale aktorstwo dramatyczne), długi w Łodzi (trzyletnia współpraca z Teatrem im. Stefana Jaracza) i trochę krótsze w Kaliszu, Wałbrzychu i ponownie w Krakowie, gdzie grała role gościnne.

Otrzymała Główną Nagrodę na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę Lidki w spektaklu dyplomowym „Niech żyje wojna!!!” w reż. Remigiusza Brzyka oraz Wyróżnienie Jury Społecznego za role w spektaklu „Noce i dnie” Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu za „umiejętne nawiązanie relacji z widzem, dynamikę, budowanie nastroju i szczerość w emocjach” na 43. Opolskich Konfrontacjach teatralnych.Współpracowała z takimi reżyserami teatralnymi jak: Remigiusz Brzyk, Beniamin Bukowski, Dominika Knapik, Paweł Świątek, Wojciech Faruga i Lena Frankiewicz.

W Teatrze Telewizji zadebiutowała główną rolą w „Kometach” w reż. Leszka Dawida, u boku takich aktorów jak: Agata Kulesza, Janusz Chabior i Piotr Głowacki.

Brała udział w produkcjach filmowych Wojtka Smarzowskiego, Juliusza Machulskiego, Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Palkowskiego.

Kocha twórczą pracę, poszukiwania i spotkania z ludźmi. Aktorstwo sprawia jej dużo radości, choć traktuje je odpowiedzialnie i zastanawia się przy każdym projekcie „co to da tym, którzy to oglądają”. Bardzo lubi śpiewać i tańczyć.

Obecnie gra w spektaklach

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach