Dzień Dziecka z Mamą Mu i Panem Kleksem

Dwa spektakle i mnóstwo dobrej zabawy czekają na dzieci 1 czerwca w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Dwóch mężczyzn w zabawnych kostiumach huśta kobietę w kostiumie krowy na drewnianej huśtawce

Młodszych od 5 roku życia zapraszamy na plenerowy pokaz spektaklu „Mama Mu” i wspólną farmerską zabawę na teatralnym patio. Od godz. 11:00 aktor Kornel Sadowski poprowadzi dla dzieci gry i zabawy z farmy. Na warsztaty plastyczne zaprosi Joanna Puk, zaś Marek Migdał zaprezentuje magiczne sztuczki. Nie zabraknie też malowania twarzy i specjalnej aranżacji nawiązującej do spektaklu o szalonej krowie, który zobaczycie o godz. 12:00. Udział w zabawie jest bezpłatny dla osób, które kupią bilety na spektakl „Mama Mu”.

Przebojowa krowa Mama Mu i jej zrzędliwy przyjaciel Pan Wrona to bohaterowie popularnej serii książek dla dzieci szwedzkich autorów Jujji i Tomasa Wieslanderów. Mama Mu to bardzo sympatyczna i najbardziej rozbrykana krowa, jaką poznacie w życiu. Krowa może przecież pojeździć na rowerze lub zatańczyć. Wystarczy chcieć i mieć nieograniczoną stereotypami wyobraźnię.

O godz. 16:00 pora na moc wrażeń dla nieco starszych dzieci – „Pan Kleks. Powrót” . Adam Niezgódka, którego pamiętamy z  kart powieści Jana Brzechwy, powraca do Akademii Pana Kleksa po trzydziestu latach. Dorosły absolwent musi stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić?  Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa, jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika? Spektakl inspirowany kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80-tych powstaje z udziałem zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską dzieci. Na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Idziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz.

Kiedy gramy
  • 05.06 (śr.) 9.00Kup Bilet Strzałka w prawo
  • 05.06 (śr.) 11.00brak miejsc wolnych
  • 06.06 (czw.) 9.00brak miejsc wolnych
  • 06.06 (czw.) 11.00brak miejsc wolnych
  • 09.06 (niedz.) 12.00brak miejsc wolnych

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach