Krzysztof Prałat

Teatr Miejski w Gliwicach_Krzysztof Prałat

Polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1998-2003).

W latach 2004–2006 i 2008–2011 związany z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Współpracował także z  Teatrem Lalek Guliwer w Warszawie, Teatrem Konsekwentnym w Warszawie, Teatrem na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.

Jest laureatem specjalnej nagrody zespołowej za przedstawienie „Taśma” Stephena Belbera w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie (2009) na 46. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz Nagrody za rolę Onego w przedstawieniu „2084” w Teatrze na Woli w Warszawie i Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2006).

Wystąpił w popularnych produkcjach filmowych takich jak: „Botoks” (film kinowy, serial TV), „Kobiety mafii” (film kinowy, serial TV), „PitBull”, „Bao-Bab, czyli zielono mi” (serial TV), „Daleko od noszy” (serial TV), „Szpital na perypetiach” (serial TV), „Jak to się robi z dziewczynami”