Michał Siegoczyński

Dobra rodzina

Krakowska pisarka Małgorzata powraca do rodzinnego domu w Gliwicach. Mieszka w nim jej matka Jadwiga, schorowana i złośliwa starsza pani, która nadużywa leków i fatalnie traktuje swoją opiekunkę. Dawniej bogaty, dziś zubożały dom zaczyna popadać w ruinę. Potrzebne są pilnie pieniądze i… nowy mąż dla Małgorzaty. Wśród wielu zabawnych rodzinnych kłótni znajdziecie też wspomnienia dawnych Gliwic i miłość jak z tureckiego serialu.

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska


  • Symbol
Kiedy gramy Zobacz inne terminy
SCENA Kameralna
CZAS 1 godzina 40 minut, z 1 przerwą
WIEK WIDZÓW 16+
PREMIERA 14 października 2023 r.
UWAGI Aktorzy w trakcie spektaklu palą papierosy

Twórcy

TEKST I REŻYSERIA Joanna Oparek
SCENOGRAFIA Ignacy Czwartos
KOSTIUMY/SCENOGRAFIA Joanna Kaczor-Bal
MUZYKA Marcin Oleś

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach