terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Dwunastu gniewnych ludzi

  • Premiera: 12 grudnia 2019 r.

 

psychologiczny dramat sądowy

Sprawa chłopaka oskarżonego o zabójstwo ojca wydaje się już przesądzona. Dowody i zeznania świadków zdają się definitywnie wskazywać na winę oskarżonego. Dwunastu przysięgłych trafia do sali obrad, gdzie mają wydać wyrok. Jeden z nich ma jednak pewne wątpliwości co do winy oskarżonego. W miarę upływu czasu sprawa zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Bo przecież wyrok musi być jednogłośny.

Na podstawie scenariusza powstał, znany wam na pewno, film w doborowej obsadzie zaliczany do kanonu światowego kina. Gliwicka wersja sceniczna  trzyma w napięciu tak samo mocno jak ta z dużego ekranu.

▬▬

scenariusz: Reginald Rose
przekład: Jan Czapliński
reżyseria: Adam Sajnuk
scenografia: Katarzyna Adamczyk
muzyka: Michał Lamża

tłumaczenie na podstawie: „Twelve angry men”, Samuel French edition

Obsada:

Kamilla Baar*, Stanisław Brudny*, Karolina Olga Burek, Maria Ciunelis*, Przemysław Chojęta*, Izabela Dąbrowska*, Mariusz Galilejczyk, Marta Klubowicz*, Aleksandra Maj, Dominika Majewska / Joanna Gorzała*, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik
*gościnnie

Muzycy: Wojciech Gumiński,  Michał Lamża, Maksymilian Ziobro

Recenzje i artykuły (e-teatr.pl)

fot. Jeremi Astaszow/Astashow Studio

 

▬▬
czas trwania: 2h 10 min (w spektaklu nie ma przerwy)
widownia została podzielona na strefy cenowe (część widowni na scenie)

♿ informacje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Teatr wyposażony jest w udogodnienia umożliwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim po terenie holu kasowego, foyer oraz widowni Dużej Sceny. Do holu kasowego można dostać się bezpośrednio z chodnika. Do foyer głównego prowadzą szerokie drzwi, które przed spektaklem są zawsze otwarte. Widownia Dużej Sceny znajduje się na parterze Teatru. Wjazd wózkiem odbywa się przez lewą część widowni. Przy spektaklach „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” oraz „Dwunastu gniewnych ludzi” przejazd wózkiem przed pierwszym rzędem a sceną, na prawą stronę widowni, nie jest możliwy, dlatego prosimy o zakup miejsc po lewej stronie widowni. Na parterze znajduje się szatnia oraz  toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy porad. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów lub kasą biletową.

 

Patronat medialny: