terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Wszystko w rodzinie

  • Ray Conney
  • Premiera: 21 maja 2022 r. | spektakl dla widzów 16+

W słynnym szpitalu Św. Andrzeja w Londynie personel przygotowuje się do wystawienia świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie najlepszy lekarz, wysokiej klasy specjalista doktor  Mortimore przygotowuje się do wygłoszenia wykładu, który ma mu przynieść awans i sławę. Porządek tego dnia zostaje jednak zaburzony przez nagłe pojawienie się pewnej znajomej…

Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw. Ray Cooney to autor uwielbianych przez widzów sztuk takich jak Mayday, Mayday 2, czy Okno na parlament. To tytuły, które nigdy nie zejdą z teatralnych desek. Wszyscy je uwielbiamy. Z ekscytacją i przyjemnością przygotowuję w Gliwicach Wszystko w rodzinie” – mówi Andrzej Nejman.

„Przygotowaliśmy rozrywkowy hit, w którym królują: dowcip, zawrotna akcja, błyskotliwe dialogi, i … idiotyczne decyzje bohaterów.  Reżyserska ręka Andrzeja Nejmana oraz poczucie humoru naszego zespołu aktorskiego są gwarancją doskonałej zabawy.  Wszystko w rodzinie nie jest spektaklem dla nudziarzy. Bo przecież tylko pozbawieni humoru ponuracy nie mający zdrowego dystansu do samych siebie sprowadzają na nas wszelkie nieszczęścia i smutki! Ich do teatru nie zapraszamy, ale wyłącznie tych, którzy lubią od czasu do czasu pośmiać się do rozpuku” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

 

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ANDRZEJEM NEJMANEM

 

Dwóch mężczyzn usiłuje wciągnąc do środka przez okno trzy osoby zwisające za oknem.

„Wszystko w rodzinie” (It runs in the family)

Tekst: Ray Cooney

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Andrzej Nejman

Asystent reżysera: Katarzyna Wysłucha

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Małgorzata Nejman

Projekt tatuaży: Weronika Pająk

Obsada:

Karolina Olga Burek (Rosemary Mortimore); Aleksandra Gałczyńska (Pielęgniarka); Cezary Jabłoński (Dr Mike Connolly); Łukasz Kaczmarek*(Sierżant policji); Lech Mackiewicz* (Sir Willoughby Drake);  Aleksandra Maj (Przełożona pielęgniarek); Paweł Majchrowski* (Leslie); Maciej Małysa* (Dr Dawid Mortimore); Jolanta Olszewska (Matka); Maciej Piasny (Dr Hubert Booney), Jerzy  Połoński* (Bill); Aleksandra Wojtysiak (Jane Tate)

*gościnnie

 


Dodatkowe informacje:

Czas trwania: 1h 50min z 1 przerwą


Zdjęcia:

 

Foto: Jeremi Astaszow