terminy

Wszystko w rodzinie

  • Ray Conney
  • Premiera: 21 maja 2022 r. | spektakl dla widzów 16+

W słynnym szpitalu Św. Andrzeja w Londynie personel przygotowuje się do wystawienia świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie najlepszy lekarz, wysokiej klasy specjalista doktor  Mortimore przygotowuje się do wygłoszenia wykładu, który ma mu przynieść awans i sławę. Porządek tego dnia zostaje jednak zaburzony przez nagłe pojawienie się pewnej znajomej…

Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw. Ray Cooney to autor uwielbianych przez widzów sztuk takich jak Mayday, Mayday 2, czy Okno na parlament. To tytuły, które nigdy nie zejdą z teatralnych desek. Wszyscy je uwielbiamy. Z ekscytacją i przyjemnością przygotowuję w Gliwicach Wszystko w rodzinie” – mówi Andrzej Nejman.

„Przygotowaliśmy rozrywkowy hit, w którym królują: dowcip, zawrotna akcja, błyskotliwe dialogi, i … idiotyczne decyzje bohaterów.  Reżyserska ręka Andrzeja Nejmana oraz poczucie humoru naszego zespołu aktorskiego są gwarancją doskonałej zabawy.  Wszystko w rodzinie nie jest spektaklem dla nudziarzy. Bo przecież tylko pozbawieni humoru ponuracy nie mający zdrowego dystansu do samych siebie sprowadzają na nas wszelkie nieszczęścia i smutki! Ich do teatru nie zapraszamy, ale wyłącznie tych, którzy lubią od czasu do czasu pośmiać się do rozpuku” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

 

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ANDRZEJEM NEJMANEM

 

Dwóch mężczyzn usiłuje wciągnąc do środka przez okno trzy osoby zwisające za oknem.

„Wszystko w rodzinie” (It runs in the family)

Tekst: Ray Cooney

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Andrzej Nejman

Asystent reżysera: Katarzyna Wysłucha

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Małgorzata Nejman

Projekt tatuaży: Weronika Pająk

Obsada:

Karolina Olga Burek (Rosemary Mortimore); Aleksandra Gałczyńska (Pielęgniarka); Cezary Jabłoński (Dr Mike Connolly); Łukasz Kaczmarek (Sierżant policji); Lech Mackiewicz (Sir Willoughby Drake);  Aleksandra Maj (Przełożona pielęgniarek); Paweł Majchrowski (Leslie); Maciej Małysa* (Dr Dawid Mortimore); Jolanta Olszewska (Matka); Maciej Piasny (Dr Hubert Booney), Jerzy  Połoński* (Bill); Aleksandra Wojtysiak (Jane Tate)

*gościnnie

 


Dodatkowe informacje:

Czas trwania: 1h 50min z 1 przerwą

♿ informacje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich:

Teatr wyposażony jest w udogodnienia umożliwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim po terenie holu kasowego, foyer oraz widowni Dużej Sceny. Do holu kasowego można dostać się bezpośrednio z chodnika. Do foyer głównego prowadzą szerokie drzwi, które przed spektaklem są zawsze otwarte. Widownia Dużej Sceny znajduje się na parterze Teatru. Wjazd wózkiem odbywa się przez lewą część widowni. Na parterze znajduje się szatnia oraz  toaleta dla osób niepełnosprawnych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w sprawie rezerwacji odpowiednich miejsc. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów lub kasą biletową.

Zdjęcia:

 

Foto: Jeremi Astaszow