Krzysztof Róg

Aktualnie student aktorstwa na ostatnim roku w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, na spec. wokalno-aktorskiej.

Urodzony w 1999 r. jako siódmy z dziewiątki dzieci swoich rodziców. Siódmego miesiąca roku też przyszedł na świat, toteż jego szczęśliwą liczbą jest siódemka.

Jak to często słyszy się w programach muzycznych w telewizji „Przyjechałem z Zagorzyc k. Rzeszowa i śpiewam od dziecka” – karierę wokalną przewidziała już śp. babcia Janina, kiedy zalany łzami bobas przyjmował Chrzest Św. krzycząc (śpiewając) w niebogłosy. Aktorstwo, tak na poważnie, pojawiło się dużo później. Najpierw skończył Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu, następnie zakochany w swoim Licealnym Teatrze Muzycznym przy LO. w Sędziszowie Małopolskim postanowił zdawać do szkoły teatralnej i dostał się zaraz po maturze. Laureat I nagrody na Festiwalu „Singing Mask” w Sankt Petersburgu w Rosji w 2021 r. oraz nagrody za „Najlepszego aktora” (dla męskiego zespołu aktorskiego) i „Najlepszy egzamin” na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „PRZYGRYWKA” w Toruniu.

W trakcie studiów udało mu się zagrać w: „Pretty Woman – The Musical” w reż. W. Kościelniaka – Krakowski Teatr Variete; „Szlagiery 70lecia Teatru Żydowskiego” w reż. G. Tencer – Teatr Żydowski w Warszawie; „Z biegiem dni z biegiem lat” w reż. R. Dziwisza – Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie.

Można go nazwać „Człowiekiem Zastępstwo”, bo w zastępstwie występuje w takich spektaklach jak: „Imię Róży” reż. R. Rychcik – Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie; „Przygody Tomka Sawyera” reż. K. Materna – Teatr Miejski w Gliwicach; „Pchła Szachrajka” reż. A. Seniuk – Teatr Groteska w Krakowie; „Musical Show” – reż. K. Zielonka, J. Stańko – Teatr Polski w Szczecinie. Jego spektakl dyplomowy to „Dyplom z miłości” w reż. A. Glińskiej – nadal grany w AST w Krakowie.

Aktualnie w wolnym czasie stresuje się pracą magisterską, którą musi napisać, a jeśli o niej nie myśli to lubi spędzać ten czas na spotkaniach i rozmowach ze swoimi przyjaciółmi, a z rodziną uwielbia oglądać „Przyjaciół”. Ulubiony film – „Nędznicy”, ulubiony musical – też „Nędznicy”. Rola marzenie – Marius z „Nędzników”

W Teatrze Miejskim w Gliwicach gra postać Tomka Sawyera w spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” w reż. Krzysztofa Materny.

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach