“Rozczarowanie seryjnym mordercą” – książka z dramatami Joanny Oparek

Nakładem Czytelni Sztuki ukazały się dramaty Joanny Oparek – poetki i dramatopisarki, która w ostatnich latach z sukcesem zadebiutowała także jako reżyserka.

Wybór “Rozczarowanie jest seryjnym mordercą” wydany przez Muzeum w Gliwicach łączy rozumienie dramatu jako gatunku literackiego oraz tego, co bywa określane jako tekst dla teatru. Wyboru sztuk dokonała autorka – znajdziemy tu trzy komediodramaty (“Wężowisko”, “Całe życie”, “Dobra rodzina”), które już sprawdziły się na scenie, sztukę postantropocentyczną “Osobliwość/Singularity” oraz teksty, które autorka określa jako dramaty poetyckie lub poetyckie płaszczyzny tekstu: “Berlin Porn” i “Małe powinności” – utwór nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2023, który stał się także kanwą słuchowiska zrealizowanego przez Radio Kraków.

Najnowsza sztuka – “Dobra rodzina” została napisana na zamówienie Muzeum w Gliwicach. Premiera spektaklu odbyła się w październiku 2023 r. w na naszej scenie. Na spotkanie z autorką promujące książkę zapraszamy 25 maja 2024 r. o godz. 17:00.

WIĘCEJ O KSIĄŻCE

fot. A.Flejka

Kiedy gramy

Organizatorzy / Partnerzy / Patroni

Teatr Miejski w Gliwicach